Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πάλεψε μέχρι το τέλος

Πάλεψε μέχρι το τέλος

U13-Larnaca

Εντός έδρας ήττα για τους μικρούς της ΟΜΟΝΟΙΑΣ U13 του Κλιμακίου Λάρνακας. Η ομάδα μας έχασε με 3-1 από την Αναγέννηση Δερύνειας στην 11η αγωνιστική του Α’ Ομίλου Λάρνακας-Αμμοχώστου.

Πάλεψαν μέχρι το τέλος οι πράσινοι για να πάρουν κάτι καλό από το παιχνίδι όμως δεν τα κατάφεραν. Οι αντίπαλοι πήραν προβάδισμα στο 14ο λεπτό και στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση, που όμως δεν ήρθε. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα σημειώθηκαν τα άλλα τρία τέρματα, με την Αναγέννηση να κάνει το 0-3 και την ΟΜΟΝΟΙΑ να μειώνει απλώς σε 1-3 με τον Κυριάκο Καδή.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΕΖΟΣ, ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΡΙΣΤΑΚΗ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ (66′ ΘΕΟΔΟΥΛΟΣ ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ), ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΣΙΑΚΑΛΛΗΣ (54′ ΑΡΓΥΡΗΣ ΚΙΤΤΟΥ), ΣΤΑΥΡΟΣ ΨΥΛΛΟΣ (35′ ΑΝΤΡΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΨΥΛΛΟ), ΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ.