Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πρώτη ισοπαλία για τους Παίδες

Πρώτη ισοπαλία για τους Παίδες

Aca-U15-halkanoras (7)

Ισόπαλο 3-3 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και ΟΜΟΝΟΙΑ για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Premier U15. Οι πράσινοι πήγαν στη Λάρνακα με στόχο το διπλό όμως δεν τα κατάφεραν και η απόσταση από την κορυφή αυξήθηκε. Αυτό δεν “τρομάζει” την ομάδα του Άντρου Αυλωνίτη, που στοχεύει στον τίτλο, αφού υπάρχει ακόμη δρόμος στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η πρώτη ισοπαλία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που έφτασε τους 4 βαθμούς μετά από τρεις αναμετρήσεις.

Στα του αγώνα, ο Θεολόγος Χριστούδια στο 11ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν ένα λεπτό αργότερα, ενώ στο 19ο λεπτό πήραν και προβάδισμα. Με δύο γκολ σε 22ο και 25ο λεπτό, με σκόρερ τους Ανδρόνικο Κακουλλή και Θεολόγο Χριστούδια αντίστοιχα, η ομάδα μας πέτυχε την ανατροπή κάνοντας το σκορ 3-2. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε σε 3-3, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Παράπονα από τη διαιτησία έχει η ΟΜΟΝΟΙΑ, αφού ο διαιτητής σφύριζε 90-10 υπέρ της Σαλαμίνας και έκλεισε τα μάτια σε τρία πέναλτι για την ομάδα μας.