Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Δεν τα κατάφερε για την 3η συνεχόμενη

Δεν τα κατάφερε για την 3η συνεχόμενη

Την ήττα με 3-2 γνώρισαν χτες τα κορίτσια της πετόσφαιρας από τον ΑΠΟΚ στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρέθηκε να χάνει με 2-0, ωστόσο η ώθηση που έδωσε η παρουσία της Θύρας 9, έσπρωξε τα κορίτσια στην ισοφάριση, αλλά το τελευταίο σετ πήγε στον αντίπαλο στις λεπτομέρειες. Αναλυτικά:

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της η γυναικεία ομάδα πετόσφαιρας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος δέχθηκε την εκτός έδρας ήττα από τον ΑΠΟΚ με 3-2. (25,16, 25-16, 20-25, 24-26, 15-11).

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό στην εξέλιξη του με τις γηπεδούχες να προηγούνται με 2-0 σετ, την ομάδα μας να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, αλλά τις «φοιτήτριες» να κερδίζουν το τάι μπρέικ και να παίρνουν τη νίκη.

Πλέον, η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο. Επόμενη υποχρέωση για το «τριφύλλι» την ερχόμενη Τετάρτη (28/11, 20:15) απέναντι στον Εθνικό Λατσιών εντός έδρας.