Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Τεσσάρα με «πράσινο» χρώμα στην πρεμιέρα

Τεσσάρα με «πράσινο» χρώμα στην πρεμιέρα

Στην Ταϊλάνδη βρίσκεται η Εθνική Παίδων κάτω των 15 ετών, για να συμμετάσχει σε ένα διεθνές τουρνουά. Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα για την Εθνική μας, που επικράτησε με 4-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος της Μπαγκλαντές. Σκόραρε ο Ζεύκης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ενώ αγωνίστηκαν επίσης οι Ποντικός, Λοΐζου, Φιλίππου και Φώτη. Αναλυτικά:

Νικηφόρα άρχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της η Εθνική Παίδων U15 στο διεθνές τουρνουά της Ταϊλάνδης.

Στην πρεμιέρα νίκησε με 4-0 την αντίστοιχη ομάδα του Μπαγκλαντές και μέχρι το φινάλε της διοργάνωσης θα δώσει άλλους δύο αγώνες.

Οι διεθνείς μας ήταν καλύτεροι σε ολόκληρη τη διάκρεια του αγώνα και δίκαια έφτασαν στην επικράτηση με ευρύ σκορ.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό με πέναλτι ο Ηλίας Κωστής, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 67′ μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μάριος Κοκκινόφτας με κοντινό σουτ πέτυχε το 2-0 και στο 70′ ο Άγγελος Ζευκής με ψηλοκρεμαστό σουτ το 3-0.

Το 4-0 διαμόρφωσε στο 90+1 ο Ανδρέας Χρυσοστόμου μετά από εξαιρετική πάσα του Αναστασιάδη.

Κύπρος: Χατζηγαβριήλ, Χατζημιτσής (46′ Φιλίππου), Λαός, Κοκκινόφτας, Κωστής (74′ Φασουλιώτης), Μαρνέρος, Κοτσώνης, Φώτη (46′ Αναστασιάδης), Λοϊζου (74′ Χρυσοστόμου), Ποντικός (66′ Ζευκής), Χρίστου (77′ Οκκάς).

Η Εθνική μας στη συνέχεια της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει τις Μαλβίδες (12 Δεκεμβρίου) και την Ταϊλάνδη (14 Δεκεμβρίου).