Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκη για τους μικρούς

Νίκη για τους μικρούς

u13-derbi

Με νίκη συνήχησε τις υποχρεώσεις της για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Elite U13 η ομάδα μας η οποία κέρδισε με 3-2 την Ανόρθωση (κλιμάκιο Λευκωσίας) .  Η μικροί προηγήθηκαν από το πρώτο κιόλας λεπτό του παιχνιδιού με γκολ του Γιώργου Στυλιανού, η Aνόρθωση ισοφάρισε στο 30’, πέντε λεπτά αργότερα η Μιχάλης Αυλωνίτης με πέναλτι έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ, όμως στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση, με το ημίχορνο να τελειώνει 2-2. Στην επανάληψη η ομάδα μας προηγήθηκε για τρίτη φορά στον αγώνα με τέρμα του Παύλου Κοντολεύτερου  στο 70’ δίνοντας τη νίκη στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Στη βαθμολογία η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 4η θέση και 14 βαθμούς πίσω από την κορυφή, ρεαλιστικός στόχος η κατάκτηση της 3ης θέσης στην οποία βρίσκεται ο Απόλλωνας με μόνο 1 βαθμό περισσότερο από την ομάδα μας.