Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Μεγάλη νίκη με απίστευτη ανατροπή! (Αποέλ-ΟΜΟΝΟΙΑ 3-4)

Μεγάλη νίκη με απίστευτη ανατροπή! (Αποέλ-ΟΜΟΝΟΙΑ 3-4)

image

Τεράστια νίκη για την ομάδα των Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που επικράτησαν του Αποέλ με  4-3 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι πράσινοι του Φάτσιο Μπούις προηγήθηκαν δύο φορές στον αγώνα, ήρθε η ανατροπή από το Αποέλ σε 3-2, όμως το τριφύλλι κατάφερε να φέρει τα κάτω πάνω στο φινάλε και πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στη 2η θέση με 20 βαθμούς, στην πρώτη η Ανόρθωση με 21 αλλά με αγώνα λιγότερο.

Ζωντανά στην ιστοσελίδα μας το ντέρμπι αιωνίων στο Βοηθητικό γήπεδο του ΓΣΠ.

Τέλος Αγώνα! Μεγάλη νίκη για το τριφύλλι που παραμένει σε τροχιά τίτλου.

86′ Δοκάρι για το Αποέλ!

85′ Νέα ευκαιρία με σου του Θεράποντος που πάει έξω

84′ Καλό σουτ του Θεράποντος έξω

83′ ΓΚΟΟΛΛΛΛ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΣΚΟΡ! Ο Μάριος Νεάρχου η χρυσή αλλαγή του Φάτσιο Μπούις. Πήρε την μπάλα ο Μάριος, πέρασε 3 αντιπάλους και με έξυπνο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα!

81′ Διπλή αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, μέσα οι Νέαρχου Μάριος και Τουμάζου Χρίστος και έξω οι Παύλος Ιωσήφ και Γρηγόρης Χατζηβασίλης

79′ ΓΚΟΛΛ!! Εύστοχος ο Γιώργος Ιβανόφ!

78′ Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ κερδίσει ο Θεράποντος!

76′ Γκολ για το Αποέλ

70′ Απειλούν οι πράσινοι με σουτ του Θεράποντος, μαζεύει όμως ο αντίπαλος

68′ Νέα απόκρουση του Χαραλάμπους σε ευκαιρία του Αποέλ

66′ Άδικη κίτρινη στον Θεράποντος για φάουλ

63′ Καλή επέμβαση του Νίκου Χαραλάμπους μετά από εκτέλεση κόρνερ

55′ Αλλαγή: Μέσα ο Ξένιος και έξω ο Λοΐζου

53′ Κλασική ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Κωνσταντίνο Διονυσίου να κάνει ωραία κίνηση, αλλά αδύναμο σουτ

52′ Γκολ για το Αποέλ

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ στην εκτέλεση του φάουλ. Ο Χριστόφορος Αποστόλου εκτέλεσε, η μπάλα πέρασε παράλληλα με το τέρμα και δεν μπόρεσε κάποιος να την σπρώξει στο πλεκτό

49′ Φάουλ σε καλό σημείο για ΟΜΟΝΟΙΑ

46′ Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

Τέλος Ημιχρόνου. Στην εκπνοή η ΟΜΟΝΟΙΑ καταφέρνει να πετύχει το 2ο της γκολ. Αποτελεσματικοί οι παίκτες του Μπούις που δεν έφτιαξαν πολλές φάσεις, ωστόσο πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ! Ο Γρηγόρης Χατζηβασίλης με κεφάλι δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα μας.

40′ Με σουτ επιχειρεί ο αντίπαλος να πετύχει γκολ. Παθητικός ο ρόλος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με το ημίχρονο να οδεύει προς το τέλος

30′ Γκολ για το Αποέλ μετά από λάθος στην άμυνα. Από το πουθενά το γκολ.

21′ Σπουδαία απόκρουση του Χαραλάμπους σε τετ α τετ μετά από γρήγορη αντεπίθεση του Αποέλ

20′ Συμπληρώθηκε το πρώτο εικοσάλεπτο, πέραν από το γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν έφτιαξε κάτι άλλο καλό στο παιχνίδι

13′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ ο Γιώργος Ιβανόφ με κοντινή κεφαλιά

10′ Προσπαθούν οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να επιβάλουν τον ρυθμό τους

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ν.Χαραλάμπους, Α.Φιλιώτης, Π.Ιωσήφ, Α.Λοΐζου, Π.Μαυροφτής, Ζ.Αντρέου, Π.Θεράποντος, Γρ.Χατζηβασίλης, Γ.Ιβανόφ, Χ.Αποστόλου, Κ.Διονυσίου

( Τ.Μιλιδώνης, Χ.Μυλωνάς, Χ.Τουμάζου, Π.Παναγιώτου, Ξένιος, Μ.Νεάρχου)

Οι Γιάννης Χατζηβασίλης και Γκανίου Οκούνγκμπε που έμειναν εκτός αποστολής της ομάδας αντρών, δεν βρίσκονται στο φύλλο αγώνος.