Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ένας βασικός και δύο ως αλλαγή

Ένας βασικός και δύο ως αλλαγή

Με ήττα 3-0 ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας της Εθνικής Παίδων U17 με την αντίστοιχη ομάδα της Δανίας στα βοηθητικά γήπεδα του Δήμου Αγίας Νάπας. Στο πρώτο ημίχρονο η Δανία προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχε ο Frederiksen (20′, 38′). Το 3-0 πέτυχε στο 60′ ο Egelund. Το σημερινό φιλικό ήταν το πρώτο των Παίδων μέσα στο 2017, που προετοιμάζονται ενόψει της συμμετοχής τους στον Elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17.

Από τους τρεις ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που κλήθηκαν, ο ένας ήταν βασικός και οι άλλοι δύο αγωνίστηκαν ως αλλαγή. Σε όλο το πρώτο ημίχρονο έπαιξε ο Ανδρέας Κατσαντώνης, ενώ οι Στέλιος Ιακώβου και Ιάκωβος Παναγή πέρασαν στο παιχνίδι στο 41ο και 51ο λεπτό αντίστοιχα.