Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Στο αρχικό σχήμα και με το περιβραχιόνιο ο Φιάκας, 45λεπτο για Κρστιτς...

Στο αρχικό σχήμα και με το περιβραχιόνιο ο Φιάκας, 45λεπτο για Κρστιτς και Πυτταρά

Σε φιλικό προετοιμασίας, η Εθνική Νέων ηττήθηκε με 4-1 από την αντίστοιχη ομάδα της Τσεχίας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα κάτω των 19 ετών της Κύπρου προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα και στην επανάληψη σημείωσαν ακόμη τρία τέρματα.

Στο αρχικό σχήμα ήταν δύο πράσινοι, ο Σωτήρης Φιάκας και ο Στέφανος Κρστιτς, με τον πρώτο να αγωνίζεται για μία ώρα και να φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού, ενώ ο δεύτερος έπαιξε μόνο στο πρώτο 45λεπτο. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι ο Παύλος Πυτταράς, ο τρίτος παίκτης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που ήταν στην αποστολή.