Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Δεν ανέβηκε θέσεις αλλά μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Δεν ανέβηκε θέσεις αλλά μείωσε τη διαφορά από την κορυφή

Στους έξι βαθμούς μειώθηκε η διαφορά που χωρίζει την ΟΜΟΝΟΙΑ U19 από την κορυφή στο Πρωτάθλημα Νέων. Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά κέρδισε εντός έδρας με 4-1 τον Άρη στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και εκμεταλλεύτηκε την ήττα της πρωτοπόρου ΑΕΛ. Δεν ανέβηκε όμως θέσεις στη βαθμολογία το “τριφύλλι”, αφού νικηφόρα συνέχισαν οι άλλες δύο ομάδες που βρίσκονται από πάνω.

Οι “πράσινοι” άνοιξαν το σκορ στο 16′ με τον Ανδρέα Κατσαντώνη, όμως πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ο Στέλιος Ιακώβου έδωσε πάλι το προβάδισμα στην ομάδα μας, με τον Ανδρέα Καταντώνη στο 79′ να ανεβάζει στο 3-1 το δείκτη του σκορ, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κυριάκος Χριστοδούλου στο 84′.