Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Γκέλα και απομάκρυνση από την κορυφή

Γκέλα και απομάκρυνση από την κορυφή

Πριν μια βδομάδα η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 είχε μειώσει τη διαφορά της από την κορυφή, όμως με γκέλα στο φινάλε του πρώτου γύρο στο Πρωτάθλημα Νέων απομακρύνθηκε εκ νέου από την πρωτοπόρο ΑΕΛ. Η ομάδα μας σε εκτός έδρας παιχνίδι με την ΑΕΖ εξήλθε ισόπαλη 2-2, αν και είχε προηγηθεί από το ημίχρονο με δύο τέρματα. Οι “πράσινοι” είχα απώλειες για άλλη μια φορά με ομάδα που παίζει για την παραμονή της στην κατηγορία, όπως είχε γίνει με την ουραγό Ομόνοια Αραδίππου.

Πλέον, το “τριφύλλι” είναι στην 3η θέση, ισοβαθμώντας με τον Εθνικό Άχνας, στο -7 από την 1η θέση και δύο βαθμούς πιο κάτω από τον Απόλλωνα. Στο αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού με την ομάδα από το Ζακάκι, ο Ανδρέας Κατσαντώνης άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό και ο Γιώργος Κακουλλής διπλασίασε τα τέρματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ μισή ώρα αργότερα. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι μείωσαν και στο 71΄έφτασαν στην ισοφάριση.