Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικός στη λευκή ισοπαλία ο Χαραλάμπους

Βασικός στη λευκή ισοπαλία ο Χαραλάμπους

Βασικός στη φιλική ισοπαλία της Εθνικής Παίδων U15 ήταν ο Χαράλαμπος Χαραλάμπους της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Το ρεπορτάζ από την ιστοσελίδα της ΚΟΠ:

Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το σημερινό φιλικό της Εθνικής Παίδων U15 με αντίπαλο το Μαυροβούνιο. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της ΜΕΑΠ στο Πέρα Χωριό Νήσου.

Χωρίς πολλές φάσεις το πρώτο ημίχρονο, καλύτερη η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο έφτιαξε αρκετές φάσει για τέρματα, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη.

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Μιχάλης Κυριάκου, Ευαγόρας Αντωνίου (70΄ Μάριος Γεωργίου), Ηρόδοτος Χριστοδούλου, Λούκας Καλογήρου, Στέλιος Ανδρέου, Χρίστο Ρόη Χρυσοστόμου (47΄ Γιάννης Σατσιάς), Χαράλαμπος Μελαναρκίτης, Χρίστος Βενιζέλος, Χαράλαμπος Χαραλάμπους (47′ Παρασκευάς Ορφανίδης), Ευάγγελος Ανδρέου (77′ Δημήτρης Φλουρής), Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης (70′ Ιωάννης Χατζηγιάννης).

Κύπρος και Μαυροβούνιο θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη επίσης στις 15:00 στο Πέρα Χωριό Νήσου.