Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Το πρόγραμμα των ομάδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο Ayia Napa Youth Soccer Festival...

Το πρόγραμμα των ομάδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο Ayia Napa Youth Soccer Festival 2018

SHARE

 

Πραγματοποιείται για άλλη μια χρονιά το διεθνές τουρνουά Αγίας Νάπας, όπου θα διεξαχθούν εκατοντάδες αγώνες, με τη συμμετοχή χιλιάδων παιδιών, γεννηθέντων από το 2002 μέχρι το 2012. Περισσότερες από 350 ομάδες, ανάμεσά τους 22 από πέντε χώρες του εξωτερικού, μετέχουν στη φετινή διοργάνωση. Η έναρξη του Ayia Napa Youth Soccer Festival 2018 έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 31 Μαρτίου και θα ολοκληρωθεί τη Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου.

Το πρόγραμμα των ομίλων καταρτίστηκε ήδη, ενώ έχει πραγματοποιηθεί και η κλήρωση των νοκ-άουτ παιχνιδιών, μέχρι τους τελικούς. Η ακαδημία της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που πέρσι είχε εξαιρετική παρουσία, φέτος θα συμμετέχει με 13 ομάδες αγοριών και μια κοριτσιών.

Ξεκινώντας από τους Παίδες, στις κατηγορίες 2002, 2003, 2004, 2010 και 2012 η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν δήλωσε καμία ομάδα. “Πράσινες” συμμετοχές υπάρχουν στις κατηγορίες 2005 (δύο ομάδες), 2006 (τέσσερις ομάδες), 2007 (δύο ομάδες), 2008 (τρεις ομάδες), 2009 (μια ομάδα) και 2011 (μια ομάδα). Έξι ομάδες μας είναι από τη Λευκωσία, ενώ από τα Κλιμάκια Λάρνακας και Λεμεσού θα αγωνιστούν τέσσερις και τρεις ομάδες αντίστοιχα.

Όσον αφορά την κατηγορία Νεανίδων (U16), μόνο από την ΟΜΟΝΟΙΑ και τη Barcelona FA δήλωσαν συμμετοχή, έτσι θα αγωνιστούν απευθείας σε διπλό τελικό. Το πρώτο παιχνίδι θα διεξαχθεί τη Μεγάλη Τρίτη 3 Απριλίου και το δεύτερο τη Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου. Οι “πράσινες” στοχεύουν να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους, αφού πέρσι τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα από το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ!

Κατηγορία 2005:

  • 1ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2) Κλιμάκιο Λάρνακας, Ακαδημία Ευθυμιάδη, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού, ΕΝΠ.

-Πρόγραμμα
Κυριακή 1 Απριλίου
Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
ΕΝΠ vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
Δευτέρα 2 Απριλίου
Ακαδημία Ευθυμιάδη vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας

 

  • 3ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1), Fun Fan, Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Λεμεσού (2), Αγία Νάπα Soccer School.

-Πρόγραμμα
Κυριακή 1 Απριλίου
Fun Fan vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Αγία Νάπα Soccer School vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Δευτέρα 2 Απριλίου
Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Λεμεσού (2) vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)

 

Κατηγορία 2006:

  • 1ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1), Αναγέννηση Δερύνειας, Ακρίτας Χλώρακας (Coerver Partner), Ανόρθωση Κλιμάκιο Λευκωσίας.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1) vs Αναγέννηση Δερύνειας
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1) vs Ανόρθωση Κλιμάκιο Λευκωσίας
Κυριακή 1 Απριλίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1) vs Ακρίτας Χλώρακας (Coerver Partner)

 

  • 3ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2), Uczniowski Klub Sportowy (Poland), Paralimni Kids Soccer, Μιλτιάδης Τάλας.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Μιλτιάδης Τάλας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2)
Κυριακή 1 Απριλίου
Paralimni Kids Soccer vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2)
Uczniowski Klub Sportowy (Poland) vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2)

 

  • 6ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (3) Κλιμάκιο Λεμεσού, Ομόνοια Αραδίππου, ΘΟΪ Λακατάμιας, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού vs Ομόνοια Αραδίππου
ΘΟΪ Λακατάμιας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού
Κυριακή 1 Απριλίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού vs Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού

 

  • 7ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (4) Κλιμάκιο Λάρνακας, Lemasia Football Academy, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας, Nikki Coerver.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
Lemasia Football Academy vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
Κυριακή 1 Απριλίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας vs Nikki Coerver

 

Κατηγορία 2007:

  • 7ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2) Κλιμάκιο Λάρνακας, Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Αμμοχώστου, Alsos Arena, Stripes FA.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Αμμοχώστου vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας vs Stripes FA
Κυριακή 1 Απριλίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας vs Alsos Arena

 

  • 9ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1), First Touch, Μιλτιάδης Τάλας, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Μιλτιάδης Τάλας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Κυριακή 1 Απριλίου
First Touch vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Ανόρθωση Κλιμάκιο Λεμεσού vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)

 

Κατηγορία 2008:

  • 6ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1), Juventus Academy Lebanon, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας (2), Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Λεμεσού.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας (2) vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Κυριακή 1 Απριλίου
Juventus Academy Lebanon vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)
Ολυμπιακός Πειραιώς Κλιμάκιο Λεμεσού vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (1)

 

  • 8ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (2) Κλιμάκιο Λεμεσού, Modern Star Lebanon, Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας (1), Galacticos.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού vs Galacticos
Κυριακή 1 Απριλίου
Modern Star Lebanon vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού
Ανόρθωση Κλιμάκιο Λάρνακας (1) vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού

 

  • 9ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας (3) Κλιμάκιο Λάρνακας, Milenko Spoljaric FS, Champions Ύψωνα, Athletico Club Beirut (4).

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Champions Ύψωνα vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
Κυριακή 1 Απριλίου
Milenko Spoljaric FS vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λάρνακας vs Athletico Club Beirut (4)

 

Κατηγορία 2009:

  • 8ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας, ΑΕΚ Λάρνακας, Barcelona FA, ΘΟΪ Λακατάμιας.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
ΑΕΚ Λάρνακας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
ΘΟΪ Λακατάμιας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
Κυριακή 1 Απριλίου
Barcelona FA vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας

 

Κατηγορία 2011:

  • 2ος όμιλος: ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού, Paralimni KIds Soccer, Ελπίδα Ξυλοφάγου, Fan Αίαντας, Strikers FA.

-Πρόγραμμα:
Σάββατο 31 Μαρτίου
Paralimni KIds Soccer vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού
ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού vs Strikers FA
Κυριακή 1 Απριλίου
Fan Αίαντας vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού
Ελπίδα Ξυλοφάγου vs ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας Κλιμάκιο Λεμεσού