Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Αήττητη Πρωταθλήτρια η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 – Σήκωσαν το τρόπαιο οι μικροί

Αήττητη Πρωταθλήτρια η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 – Σήκωσαν το τρόπαιο οι μικροί

Στις 6 Σεπτεμβρίου 2017 η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 ξεκινούσε την πορεία της στο Πρωτάθλημα Παίδων και είχε στόχο την κατάκτηση του τίτλου, κάτι που πέτυχε, ολοκληρώνοντας σήμερα, 2 Ιουνίου 2018, μια εκπληκτική σεζόν. Η ομάδα μας μπορεί να εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 στο τελευταίο της παιχνίδι στην αγωνιστική περίοδο 2017-2018, απέναντι στη Δόξα, όμως τελείωσε αήττητη τη χρονιά. Οι “πράσινοι” είχαν απολογισμό 33 νίκες και πέντε ισοπαλίες, μαζεύοντας 104 βαθμούς!

Την αναμέτρηση στο στάδιο Αναγέννησης Λυθροδόντα για την 38η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων κάτω των 15 ετών παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι, με τη ΘΥΡΑ 9 να δίνει το παρών της. Οι οργανωμένοι έδωσαν… άλλο χρώμα στο παιχνίδι, στηρίζοντας και αποθεώνοντας τους μικρούς, οι οποίοι ήταν αυτοί που τους κάλεσαν στο γήπεδο. Όμορφες στιγμές κατά τη διάρκεια, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα, όπου πραγματοποιήθηκε η απονομή του τίτλου. Οι μικροί Πρωταθλητές σήκωσαν το τρόπαιο, πανηγυρίζοντας με την ψυχή τους την επιτυχία τους!

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος τώρα, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ, παρά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν μπροστά από τις δύο εστίες. Με την έναρξη του δεύτερους μέρους οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, όμως οι πράσινοι αντέδρασαν και απάντησαν λίγο αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Ποντικού. Ακολούθησαν πολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες, όμως καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Δείτε βίντεο με την απονομή του τροπαίου και τους πανηγυρισμούς των μικρών:

Η ομάδα του Ανδρέα Δαρείου μάζεψε 104 βαθμούς, έπειτα από 33 νίκες και πέντε ισοπαλίες. Οι “πράσινοι” είχαν την καλύτερη επίθεση και άμυνα, με 194 γκολ υπέρ και μόλις 12 κατά, σε 38 παιχνίδια στη σεζόν.