Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκη απέναντι στην Ελλάδα για την Εθνική U17 – Σκόραρε ο Χαραλάμπους

Νίκη απέναντι στην Ελλάδα για την Εθνική U17 – Σκόραρε ο Χαραλάμπους

Φιλική νίκη πέτυχε χτες το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κάτω των 17 απέναντι στο αντίστοιχο της Ελλάδας. Η Εθνική U17 βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, ωστόσο ο Χαράλαμπος Χαραλάμπους της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ισοφάρισε, με τους νεαρούς να πετυχαίνουν και 2ο γκολ και να παίρνουν τη νίκη. Αναλυτικά:

Η Εθνική Παίδων U17 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στην Κρανούλα των Ιωαννίνων κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα της Ελλάδας με 2-1.

Καλύτερη η παρουσία της ομάδας μας στο σημερινό φιλικό σε σχέση με τον αγώνα της Τρίτης.

Η Ελλάδα προηγήθηκε στο 3ο λεπτό. Η Κύπρος ισοφάρισε στο 74’ με πέναλτι του Χαράλαμπου Χαραλάμπους και πήρε τη φιλική νίκη στο 90ο λεπτό με γκολ του Ευαγόρα Αντωνίου.

Ο προπονητής της Εθνικής μας Γιάννος Οκκάς χρησιμοποίησε τους Μ. Κυριάκου, Η. Χριστοδούλου (72’ Α. Χαραλάμπους), Στ. Ανδρέου, Ν. Κωνσταντίνου (78’ Πιτσιλλίδης), Σατσιά (78’ Καφατάρης), Ε. Αντωνίου, Ε. Ανδρέου (57’ Βενιζέλος), Χαραλάμπους, Χατζηγιάννη (57’ Μελαναρκίτης), Κουμπαρή (57’ Γαβριήλ), Ορφανίδη (72’ Γεωργαλλίδης).