Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ισόπαλο το φιλικό της Εθνικής U19 – Βασικός ο Κακουλλής

Ισόπαλο το φιλικό της Εθνικής U19 – Βασικός ο Κακουλλής

Στην ισοπαλία 2-2 έμεινε το φιλικό της Εθνικής U19, απέναντι στην αντίστοιχη της Ουγγαρίας. Στο αρχικό σχήμα βρέθηκε ο Ανδρόνικος Κακουλλής που αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο.

Αναλυτικά:

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο φιλικός αγώνας της Εθνικής Νέων με την Ουγγαρία στο Στάδιο της Αναγέννησης Δερύνειας.

Η Ουγγαρία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 (26′, 28′) και η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει στην ισοπαλία.

Μείωσε στο 76ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Ιωάννη Κωστή και η ισοφάριση ήρθε δέκα λεπτά πριν από το φινάλε.

Στο 80′ μετά από μπαλιά του Θωμά Νικολάου έγινε ανατροπή πάνω στον Κωστή και δόθηκε πέναλτι για την Εθνική μας. Εκτελεστής ο Ανδρέας Κατσαντώνης και 2-2.

Κύπρος: Κωνσταντίνου, Σεργίου, Μιχαηλίδης (75′ Νικολάου), Σιέλης, Παπαδόπουλος (85′ Μιχαήλ), Παναγιώτου (65′ Λεμονάρης), Κωστή, Κατσαντώνης, Γερολέμου (75′ Πολυκάρπου), Παρούτης (85′ Ηλία), Κακουλλή (46′ Ράσπας)