Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 67-59 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 67-59 (vids)

ns015008

Νέα μεγάλη νίκη για την Καλαθοσφαιρική μας ομάδα. Οι πράσινοι του Τσαγγαρίδη πέρασαν και το εμπόδιο της ΑΕΛ στην Λευκωσία, με 67-59 με τον Ίνγκραμ να είναι ο κορυφαίος με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Περισσότερα για τον αγώνα σε λίγο…

Αποθέωση για το Χριστόφορο από τη ΘΥΡΑ 9!!

Τέλος αγώνα! Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας!!!

20 δεύτερα 8 πόντους μπροστά!

40 δεύτερα 8 πόντους μπροστάα!

01:05 Στη γραμμή των βολών ο Ντιγκς. 66-59 και νέες βολές για μας!!

01:10 Μεγάλο κλέψιμο του Μπέικερ!

Η ΘΥΡΑ 9 ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΤΟΝ ΥΜΝΟ! ΠΑΜΕ ΟΜΟΝΟΙΑ!!

01:29 65-59 Κάρφωμα του Γαβριήλ Κοιλαρά και ανάσες για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Θέλει προσοχή το παιχνίδι!

02:11 63-59 με τον άλεξιτς

03:00 63-57 η μπάλα στην ΑΕΛ. Ο κόσμος δίνει δυνάμεις.

04:00  63-57 ο Μπέικερ δίνει μια λύση, πρέπει όμως να ανεβούμε. Επιτρέψαμε στην ΑΕΛ να μπει στο παιχνίδι.

04:16 61-57 Πρέπει επειγόντως να ξυνπήσουμε

– Στο γήπεδο επιστρέφουν Μπέικερ και Κοιλαράς.

05:08 61-54 Άσχημο τρίλεπτο για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που δεν έχει σκοράρει ακόμα στη τέταρτη περίοδο. Χρειάζεται να ξυπνήσουμε άμεσα και ο Τσαγγαρίδης καλεί τάιμ άουτ.

06:36 61-49 η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει παγώσει ο ρυθμό, χρειάζεται 1-2 καλάθια αν κτυπήσει στη ψυχολογία της ΑΕΛ

08:47 61-47 Δεν άλλαξε κάτι εώς τώρα, πολύ νευρικές και οι 2 ομάδες.

Έναρξη 4ης περιόδου, ελπίζουμε να συνεχίσει το ίδιο η ομάδα.

Τέλος τρίτης περιόδου 61-47. Εξαιρετική η ΟΜΟΝΟΙΑ σε αυτή τη περίοδο, πρέπει να συνεχίσει έτσι!

01:00 61-45 έχει όλες τις απαντήσεις η ΟΜΟΝΟΙΑ σε αυτή τη περίοδο! Ίγκραμ το τρίποντο

02:58 56-42 Πρώτο καλάθι για τον Βισότσκις

03:54 Τέταρτο φάουλ του Μπέικερ σε φάση που ήταν ξεκάθαρο αμυντικό φάουλ!΄Αρχισαν τα όμορφα

04:18 54-36 με τρίποντο τοθ Ντιγκς!

05:10 49-36 Να η ΟΜΟΝΟΙΑ που είδαμε την περασμένη εβδομάδα!

06:43 45-36 Μπήκαμε πολύ δυνατά και ενώ ανεβάζει ρυθμούς και η 9!!!

08:17 36-34 η ΟΜΟΝΟΙΑ ξύπνησαν Ντιγκς και Μπέικερ!

09:20 32-34 με τον Μπέικερ και η μπάλα στη κατοχή μας.

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

Ημίχρονο 30-34: Ο Τζέρεμι Άλεν είναι και σήμερα καταπληκτικός και κρατάει την ΟΜΟΝΟΙΑ κοντά. Πρέπει να ανέβουν όμως και οι υπόλοιποι αν είναι να πάρουμε το ματς. Μπορούμε πάντως!

00:48 28-34 ο Άλεν συνεχίζει να είναι μόνος και ενώ οι διαιτητές κάνουν το πρώτο τους λάθος. Ελπίζουμε να είναι το τελευταίο, ως τώρα πήγαιναν πολύ καλά.

02:48 24-32 Πρώτο καλάθι για τον Μπέικερ. Ελπίζουμε να τον βοηθήσει να ανεβεί.

03:37 22-30 Δυστυχώς παιδαριώδη λάθη βάζουν την ΑΕΛ για τα καλά μπροστά.

04:26 22-26 Ο Άλεν κρατάει την ΟΜΟΝΟΙΑ στο παιχνίδι, αλλά πρέπει να ανεβούν και οι άλλοι.

08:32 18-24 Έχει πιάσει ρυθμό η ΑΕΛ δυστυχώς, καλεί τάιμ άουτ από το Τσαγγαρίδη

09:40 15-19 Τεράστια προβλήματα προκαλεί ο σέντερ της ΑΕΛ. Στο γήπεδο ο Βισότσκις για να τον περιορίσει

Δεύτερη περίοδος

– Τάσος Σκαμπύλης, Τότης Παρασκευά και ΜΑνώλης Μανώλη στο γήπεδο εκ μέρους του φούτσαλ.

Τέλος πρώτης περιόδου, 15-16. Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπορεί, πρέπει να ανεβάσει όμως απόδοση.

00:38 15-16 Παίρνει κεφάλι η ΑΕΛ

01:48 13-11 Άλεν τραβάει κουπί

3:32 9-6 με νέα τρίποντη βόμβα του Λι Ίγκραμ!

04:39 6-6 Πολλά άστοχα σουτ και από τις δύο ομάδες. Πολύ νευρικοί όλοι.

05:36 6-4 Τρίποντη βόμβα του Άλεν

07:25 4-3 η ΑΕΛ

09:00 3-2 η ΟΜΟΝΟΙΑ, με τρίποντο του Λι Ίνγκραμ