Πάλεψε η ΟΜΟΝΟΙΑ αλλά από η στιγμή που δεν κατάφερε να περιορίσει τον απίστευτο Άλεξιτς (35π, 15ρ, 1 ασ), μοιραία έχασε.

04:06 76-69 Διατηρείται η διαφορά…

05:41 72-64 Για να δούμε αν μπορεί να κάνει μια τελευταία προσπάθεια η ομάδα.

07:32 68-59 Αδυνατεί να πλησιάσει η ΟΜΟΝΟΙΑ

3η Περίοδος

Τέλος περιόδου 63-53: Ήμαρτον πραγματικά με τον Άλεξιτς. Αν περιοριστεί το ματς είναι δικό μας, ακόμα και τώρα.

– Δυστυχώς η ΑΕΛ έκλεισε τον Άλεν τη στιγμή που ο Άλεξιτς κάνει το ματς της ζωής του. 24 πόντοι, 12 ριμπάουντ και 8 ασσίστ. Κρίμα που εμείς δεν μπορούμε να του κάνουμε “άμυνα τύπου ΕΝΑΔ”.

03:47 54-47 Πρέπει να μειώσουμε πριν τη τελευταία περίοδο. Σε εκείνη θα παίξει σημαντικό ρόλο και ο κόσμος.

06:54 52-44 Μπήκαμε πολύ άσχημα δυστυχώς.

2η Περίοδος

Τέλος ημιχρόνου 39-42: Ανέβηκε στην άμυνα η ΟΜΟΝΟΙΑ και κατάφερε να περάσει μπροστά. Μόνο ο Άλεξιτς τη χωρίζει από τη νίκη, αν περιοριστεί το ροζ φύλλο αγώνα έρχεται Λευκωσία.

01:00 39-42 Αν η ΟΜΟΝΟΙΑ σταματήσει τον Άλεξιτς (19π, 5ρ, 5ασ.) έχει πάρει τον αγώνα

03:45 33-37 Σε μεγάλη μέρα ο Άλεν για την ΟΜΟΝΟΙΑ και ο Άλεξιτς για την ΑΕΛ

05:40 29-29 Come back από την ΟΜΟΝΟΙΑ που φέρνει το παιχνίδι στα ίσα!

08:00 29-24 Μπήκαμε δυνατά με πρωτεργάτη το Ντιγκς. Τονίζουμε ξανά τη σημασία της καλής άμυνας πάνω στους Άλεξιτς και Παλάλα.

1η Περίοδος

Τέλος πρώτης περιόδου: 29-19  Αν η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν παίξει άμυνα, δεν έχει να διεκδικήσει. Απλά κάντε 29×4 και θα καταλάβετε.

02:00 24-17 Αν η ΟΜΟΝΟΙΑ θέλει να κερδίσει πρέπει να παίξει πολύ καλύτερη άμυνα, ειδικά πάνω στον Άλεξιτς. Τονίζουμε ξανά πως ο  Άλεξιτς ήταν ο παίκτης που για κάποιο μυστηριώδη λόγο δεν έπαιξε κόντρα στην ΕΝΑΔ.

05:34 13-12 Έχει μπει καλά ο Άλεν, ενώ για την ΑΕΛ Άλεξιτς και Παλάλας δεν είναι απώντες όπως κόντρα στην ΕΝΑΔ

08:00 6-6 Πάνε καλάθι καλάθι οι δυο ομάδες

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ντιγκς, Άλεν, Χάρις, Τάσιτς, Κουκοσάβλιεβιτς