Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γνώρισε την πρώτη ήττα η καλαθοσφαιρική ομάδα

Γνώρισε την πρώτη ήττα η καλαθοσφαιρική ομάδα

Την πρώτη ήττα στο Πρωτάθλημα Β1 Κατηγορίας γνώρισε η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ. Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, η ομάδα μας έχασε σε εκτός έδρας παιχνίδι με 66-43 από τον Αχιλλέα Καϊμακλίου. Αφήνουν πίσω τους τον αγώνα αυτό οι “πράσινοι” και συγκεντρώνονται στις επόμενες τους υποχρεώσεις. Θυμίζουμε πως ο ο στόχος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στη φετινή σεζόν είναι να δημιουργηθεί μια βάση για το μέλλον.

Τα δεκάλεπτα: 19-4, 33-20, 45-38, 66-43.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 19-4 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια η ΟΜΟΝΟΙΑ ανέβηκε και μείωσε σε 33-20 και 45-38 στην δεύτερη και τρίτη περίοδο αντίστοιχα. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ωστόσο ο Αχιλλέας ήταν ξανά καλύτερος, όπου κατάφερε να αυξήσει εκ νέου την διαφορά στο σκορ και στο τέλος να πάρει την νίκη με 66-43.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Κυριάκος Αδάμου): Γαβριήλ 1, Βλάχος 3, Χριστοδουλίδης 13 (2), Σολωμού 11 (1), Φιλίππου 8, Πολυκάρπου, Κυριακίδης 7, Χρίστου, Κασινός.