Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Ήττα στην παράταση και με ένα πόντο διαφορά

Ήττα στην παράταση και με ένα πόντο διαφορά

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της δέχθηκε η Καλαθοσφαρική ΟΜΟΝΟΙΑ στην Β1 Κατηγορία. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος, οι “πράσινοι” έχασαν στην έδρα τους με ένα πόντο διαφορά (74-75) από τον Αστέρα Μέσα Γειτονιάς και μάλιστα στην παράταση.

Ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ομοσπονδίας: Οι γηπεδούχοι είχαν ελαφριά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, που πήραν προβάδισμα με 20-17, ενώ παρέμεινα μπροστά στο σκορ με 40-34 στο ημίχρονο. Έπειτα ο Αστέρας ανέβασες στροφές και ισοφάρισε σε 52-52 μέχρι την ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τον Αστέρα να προηγείται με 67-65 λίγο πριν το τέλος, με τον Δημήτρη Γαβριήλ να είναι εύστοχος σε δίποντο και να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε δυνατά καταφέρνοντας 17’’ πριν το τέλος να προηγηθεί με 74-71. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο απάντησαν, με μία ελεύθερη βολή του Τάλλαρη και τρίποντο του Αλεξάνδρου

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 40-34, 52-52, 67-67, 74-75 (παράταση)

ΟΜΟΝΟΙΑ (Κ. Αδάμου): Γαβριήλ 16 (1), Πολυκάρπου 4, Βλάχος 13 (1), Χριστοδουλίδης 20 (2), Φιλίππου 9 (1), Κυριακίδης 5, Σολωμού 4, Χρίστου, Κασινός 3.

Για να δείτε περισσότερες φωτογραφίες πατήστε ΕΔΩ.