Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Στοίχισε η τρίτη περίοδος

Στοίχισε η τρίτη περίοδος

Την ένατη ήττα της στο Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρας Β1 Κατηγορίας δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι “πράσινοι” έχασαν στη Λευκωσία με 67-83 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΑΕΛ.

Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η ομάδα μας, παίρνοντας ένα προβάδισμα πέντε πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου, όμως το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους στο +4. Η διαφορά με το την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου όμως ήταν αυτή που τα έκρινε όλα, αφού η Λεμεσιανή ομάδα άνοιξε μια απόσταση 20 πόντων. Όσο κι αν προσπάθησαν οι παίκτες του Κυριάκου Αδάμου στην τελευταία περίοδο, το σκορ δεν μπορούσε να ανατραπεί και έτσι δεν αποφεύχθηκε η ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 37-41, 48-68, 67-83

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γαβριήλ 14 (4), Σολωμού 13 (1), Κυριακίδης 14, Κασινός 4, Χριστοδουλίδης 12 (2), Κατσουρής, Πολυκάρπου, Φιλίππου 10 (2).