Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Το πάλεψε όσο μπορούσε

Το πάλεψε όσο μπορούσε

Δεν τα κατάφερε η ΟΜΟΝΟΙΑ κόντρα στην ΑΕΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου και γνώρισε την ήττα με 74-70. Οι «πράσινοι» πάλεψαν το παιχνίδι όσο μπορούσαν και κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλο, ο οποίος ήταν εξ αρχής το φαβορί.

Παρότι δεν ξεκίνησε καλά το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας, κατάφερε να μπει καλά στο δεύτερο και βρέθηκε με την λήξη του ημιχρόνου να προηγείται. Μετά την ανάπαυλα όμως η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και κατάφερε να ανοίξει την ψαλίδα στο σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ΟΜΟΝΟΙΑ το προσπάθησε αρκετά και προς το τέλος η διαφορά έφτασε στο καλάθι, ωστόσο η ομάδα της Λάρνακας ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει τη νίκη με 74-70.

Το ότι έφτασε μέχρι εδώ η ομάδα μας αποτελεί από μόνο του επιτυχία. Δυστυχώς δεν κατάφερε να κάνει το βήμα παραπάνω και να βρεθεί στον τελικό. Παρόλα αυτά, αξίζουν πολλά μπράβο για την ανοδική πορεία του τμήματος το τελευταίο διάστημα.