Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ – ΣΠΕ 7-1

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΣΠΕ 7-1

img_5072

Ζωντανά από το Ελευθερία το κρίσιμο παιχνίδι για το τριφύλλι.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Η ΟΜΟΝΟΙΑ κάνει τη καλύτερη φετινή της εμφάνιση και κερδίζει με 7-1. Επειδή είμαστε όμως απαιτητικοί με αυτή την ομάδα, θα πούμε ότι μπορεί να παίξει ακόμα καλύτερα και πρέπει να συνεχίσει τη σκληρή δουλειά. Μοναδικό μελανό σημείο οι 4 κίτρινες που δεχτήκαμε.

40′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ και πάλι ο Μανώλης βάζει το κερασάκι στη τούρτα, 20 δεύτερα πριν το τέλος

39′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο Μανώλης σημειώνει και 6ο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με όμορφη πλάσα

38′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΣΚΑΜΠΥΛΗΣ αυτή τη φορά τιμωρεί το ρίσκο αφού σκοράρει από την εστία του!

37′ ΓΚΟΛ 4-1 Μειώνει η ΣΠΕ που ρίσκαρε και δικαιώθηκε αφού παίζει εδώ και λίγη ώρα με flying goalkeeper.

36′ Μεγάλη ευκαιρία αλλά ο Οδυσσέας λέει όχι στο Κωτσιούι

34′ Ωραία ενέργεια του Μάνου, η πλάσα του όμως πάει άουτ

– Στο γήπεδο παρέα με το Χριστόφορο Χριστοφόρου οι Μπέικερ, Άλεν, Ντιγκς, Ίγκραμ και Βισότσκις. Παίρνουν μια πρώτη γεύση από κλειστά με κόσμο.

33′ Απόκρουση του Οδυσσέα σε τετ α τετ.

32′ Κόκκινη κάρτα για τη ΣΠΕ για σκληρό φάουλ. Μάλλον αυστηρή, δυστυχώς δεν έχουμε ριπλέι για να μιλήσουμε με σιγουριά..

31′ Τετ α τετ για τη ΣΠΕ, ο Κουλουμπρής πλασάρει λίγο άουτ

26′ Σουτ του Αντρέι απόκρουση

26′ Επέμβαση του Τάσου σε τετ ατετ, σφυρίζει χέρι εκτός περιοχής ο διαιτητής ενώ φάνηκε να κτυπάει στο στήθος του. Δίνει κίτρινη στον Τάσο ο διαιτητής που είναι η τέταρτη για παίκτη μας.

25′ Τετ α τετ ο Μάνος αποκρούει ο Οδυσσέας

24′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Βίτο φοβερή κούρσα και απίστευτο τελείωμα στο γάμμα! 4-0!!

23′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Βίτο μαγική πάσα στον Αντρέι που κάνει κούρσα κάνει το γύρισμα και αμυντικός βάζει αυτογκολ προ του Μάνου

21′ Πρώτη ευκαιρία με τετ α τετ του Καρλίνιος που αποκρούει ο Οδυσσέας

21′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος Ημιχρόνου

19′ Σουτ Καρλίνιος άουτ

– 20 ΧΡΟΝΙΑ ΘΥΡΑ 9 το σύνθημα στη κερκίδα

16′ Αποκρούει ο Τάσος

16′ Μάλλον λανθασμένη απόφαση του διαιτητή που δίνει έμμεσο για τη ΣΠΕ.

16′ Ωραία ενέργεια και σουτ του Μάνου, απόκρουση

15′ Δοκάρι από το Μάρκο σε τετ α τετ

15′ Τριπλή μεγάλη απόκρουση του Οδυσσεά

14′ Καλό σουτ του Κώτσιου,άουτ

13′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Μανώλη περνάει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Οδυσσέα και 2-0

13′ Πέναλτι από τα 10 για μας

12′ Νέα απόκρουση του Τάσου. Έχει ανεβεί η ΣΠΕ τα τελευταία λεπτά.

12′ Απαντάει στις αποκρούσεις ο Τάσος σε πολύ καλό σουτ

12′ Σουτ του Βίτο αποκρούει ο Οδυσσέας

11′ Φοβερή επέμβαση του Κώτσιου και ενώ ο επιθετικός είχε ντιπλάρει τον Τάσο

11′ Σωτήρια επέμβαση του Τάσου σε τετ α τετ

– Εξαιρετική σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ, χρειάζεται όμως άλλο ένα γκολ για να διώξει μια και καλή την όποια πίεση

10′ Και ξανά το ίδιο σκηνικό. Πρώτα Βίτο μετά ο Μανώλης δεν μπορούν να νικήσουν το τερματοφύλακα.

10′ Και πάλι διπλή μεγάλη ευκαιρία με το Μανώλη να προσπαθεί δυο φορές να νικήσει τον Οδυσσέα, με τον τερματοφύλακα της ΣΠΕ να του στερεί το γκολ.

7′ Με τακούνι προσπαθεί να κερδίσει τον Οδυσσέα ο Καρλίνιος, αποκρούει όμως ο πρώην πορτιέρο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

6′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Φοβερή κούρσα του Κώτσιου που την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Δημητριάδη και 1-0!!

5′ Διπλή μεγάλη χαμένη ευκαιρία, πρώτα ο Βίτο με τετ α τετ δεν μπορεί να σκοράρει και ο Αντρέι στο ριμπάουντ σουτάρει άουτ

– Μετά από αλεπάλληλα σκληρά κτυπήματα των παικτών της ΣΠΕ, ο διαιτητής αποφασίζει..κίτρινη σε Αντρέι και Βίτο! Αν είναι δυνατόν.

4′ Καλό σουτ για τη ΣΠΕ, αποκρούει ο Τάσος

4′ Και νέα χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, περνάει άουτ η πλάσα του Βίτο.

3′ Σουτ Μάνου πολύ καλή απόκρουση του Οδυσσέα.

2′ Όμορφη τρύπα πλάσα του Μάνου στον Καρλίνιος, η πλάσα δεν είναι η καλύτερη

1′ Καλό σουτ του Μάνου από πλάγια, αποκρούει ο Οδυσσέας

1′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία, Βίτο και Αντρέι συνεργάστηκαν ωραία, το πλασέ του τελευταίου από κοντά έφυγε άουτ.