Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα σοκ! (ΟΜΟΝΟΙΑ – ΕΝΠ Μέλισσα 2-4)

Ήττα σοκ! (ΟΜΟΝΟΙΑ – ΕΝΠ Μέλισσα 2-4)

img_1492b

Απρόσμενη ήττα υπέστη η ΟΜΟΝΟΙΑ στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ, από την νεοφώτιστη ομάδα της ΕΝΠ-Μέλισσα Αγίας Νάπας. Οι πράσινοι έκαναν σοβαρά λάθη προς το τέλος του αγώνα και με την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα, επέτρεψαν στις ομάδες που ακολουθούν να την πλησιάσουν στους 3 βαθμούς! Αντρέι Αλεξιέγιεβς και Κωνσταντίνος Αντρέου οι σκόρερ για το τριφύλλι.

Τέλος Αγώνα!

Απανωτά και αδικαιολόγητα λάθη από τους παίκτες στα τελευταία στάδια του αγώνα επιτρέπουν στον αντίπαλο να κλέψει το τρίποντο!

39:30 Γκολ για ΕΝΠ 2-4

39′ Γκολ για ΕΝΠ 2-3

-Ζήτησε πέναλτι η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μάνο

39′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Αντρέι

-Τάιμ άουτ από τον Κούλλη!

38:30 Γκολ! Ισοφαρίζει η ΕΝΠ-Μέλισσα 2-2

38′ Ατομική ενέργεια του Βίτο από δεξιά, δίνει στον Μάνο που επιχειρεί δυνατό ψηλό σουτ, άουτ η μπάλα

37′ Δυνατό σουτ του Καρλίνιος, άουτ

-Δεν θα πρέπει να αγχωθούνε οι πράσινοι τώρα.

36′ Γκολ για ΕΝΠ-Μέλισσα 2-1

36′ Ευκαιρία με τον Καρλίνιος, αποκρούει ο τερματοφύλακας

35′ Σουτ του Μάνου στην γωνία, δύσκολη απόκρουση

33′ Απόκρουση του Τάσου σε σουτ

29′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο Κώτσιος από κοντά μετά από πανέμορφο συνδιασμό με τον Μάνο, δίνει σαφές προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

25′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ στη γραμμή σωτήρια ο Βίτο

23′ Απόκρουση του Τάσου σε σουτ στη γωνιά

22′ Καλό σουτ για την Ένωση με τον Αριστοτέλους, άουτ

21′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με το Καρλίνιος.

21′ Έναρξη β ημιχρόνου

– Επέστρεψε τελικά ο Μανώλης.

Τέλος ημιχρόνου: Άσχημη στιγμή στο τέλος, τραυματίστηκε ο Μάνος στο πρόσωπο και μάλλον δεν θα μπορέσει να βοηθήσει άλλο.

20′ Πολύ μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Αντρέι

19′ Μεγάλη απόκρουση του Τάσου

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Αντρέι από κοντά μετά από πάσα του Μανώλη ανοίγει το σκορ! Υπέροχη προσπάθεια!

18′ Πλασε΄του Μάνου απόκρουση

– Με flying goalkeeper Η ΟΜΟΝΟΙΑ

16′ Σουτ του Καρλίνιος, απόκρουση

15′ Μεγάλη επέμβαση του Σκαμπύλη σε τετ α τετ. Προηγήθηκε ξεκάθαρο φάουλ στο Μάνο.

14′ Τριπλή μεγάλη φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ, η μπάλα δεν μπαίνει

14′ απευθείας φάουλ του Μάνου, απόκρουση

13′ Δυνατό σουτ του Αντρέι στη γραμμή απόκρουση
– Πολύ ανταγωνιστική ομάδα η ΕΝΠ ως τώρα,έχουμε την άποψη όμως πως αν ανεβεί η ΟΜΟΝΟΙΑ, θα πάρει ο ματς.

10 ‘ Καλό φάουλ του Τοτλάντζε στη γραμμή ο Μάνος!

9′ Tετ α τετ ο Καρλίνιος, απόκρουση

7′ Απειλεί ξανά ο ίδιος παίκτης, αποκρούει ξανά ο Τάσος

7′ Πρώτη ευκαιρία για ΕΝΠ ο Τάσος αποκρούει σουτ του Τσούκα

6′ Βολίδα Αντρέι, λίγο άουτ

4′ Ωραία κούρσα του Κώτσιου, η τελική του πάσα αποκρούεται

3′ Eξαιρετικό συνδιασμός, το πλασέ του Βίτο ομως αποκρούεται