Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πλάκα στον πελάτη! (ΟΜΟΝΟΙΑ-Αποέλ Σιτι 9-1)

Πλάκα στον πελάτη! (ΟΜΟΝΟΙΑ-Αποέλ Σιτι 9-1)

Τρελός πανηγυρισμός από Καρλίνιος και Ροδόλφο

Πάρτι έκανε η ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στο Αποέλ Σίτι, για το πρωτάθλημα φούτσαλ, νικώντας με το εντυπωσιακό 9-1! Οι αντίπαλοι τα είχαν χάσει με το που πάτησαν το πόδι τους στο Ελευθερία και το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν ένα γκολ, το οποίο δώρισαν οι δικοί μας παίκτες.

Οι φουτσαλιστές του Κούλλη Μαυρουδή έκαναν πλάκα στον αντίπαλο και γνώρισαν την αποθέωση από τον Πράσινο Λαό που έδωσε βροντερό παρών στο κλειστό. Με το τέλος της αναμέτρησης όλοι μαζί πανηγύρισαν την σπουδαία μας νίκη.

Για τους πράσινους που πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και έδειξαν πως και φέτος θα είναι το απόλυτο αφεντικό στο πρωτάθλημα, σκόραραν οι Ροδόλφο(3), Μανώλη(2), Καρλίνιος, Κώτσιος, Κωτσιούι και ο μικρός Θεόδωρος.

Το live του αγώνα:

Τέλος αγώνα! Εντυπωσιακή νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

38′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛΛ 9-1 ΘΕΟΔΩΡΟΣ. Ο μικρός στο πρώτο του ματς στέλλει την μπάλα να αναπαυτεί στο πλεκτό του μισητού αντιπάλου!

-Πάρτι στο κλειστό από τον κόσμο της ομάδας!

35′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ 8-1 ΚΩΤΣΙΟΥΙ. Μετά από ασίστ του Μάνου ο μικρός σκοράρει!

33′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 7-1 ΡΟΔΟΛΦΟ. Ρισκάρει ο αντίπαλος με flying gk και ο Ροδόλφο σε κενή εστία σκοράρει ξανά με πλασέ!

33′ Μεγάλη απόκρουση Σκαμπύλη

-Ο κόσμος ζητάει κι άλλα γκολ

29′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 6-1 ΡΟΔΟΛΦΟ! Παράσταση για ένα ρόλο!

-Τραγούδι και χορός από τον κόσμο

28′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 5-1 ΚΩΤΣΙΟΣ. Μετά από ασίστ του Μάνου, ο Κώτσιος σκοράρει το 5ο γκολ της ομάδας μας.

25′ Διπλή ευκαιρία με Παυλή και Πάμπο. Αποκρούσεις και στα δύο

22′ Μεγάλη απόκρουση από τον Σκαμπύλη

-Με τους ίδιους πέντε που ξεκίνησαν το πρώτο ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ: Τάσος, Κώτσιος, Ροδόλφο, Καρλίνιος, Μάνος

21′ έναρξη β’ ημιχρόνου

if68bdo7

-Εκ μέρους του ΔΣ στο κλειστό είναι οι Στέλιος Μυλωνάς (προεδρεύων), Νίκος Χαραλάμπους (αντιπρόεδρος) και φυσικά ο Αντώνης Ζυμαράς. Στο κλειστό και ο Παύλος Νικολαΐδης, Διευθυντής του συλλόγου.

Κατά πολύ καλύτερη από τον αντίπαλό της η ΟΜΟΝΟΙΑ, κατάφερε στο ημίχρονο να προηγείται με 4-1. Μοναδικό αρνητικό στον αγώνα, το τρομερό λάθος που επέτρεψε στην ομάδα του Σίτι να μειώσει. Οι πράσινοι θα πρέπει να συνεχίσουν το ίδιο δυνατά.

20′ Τέλος Ημιχρόνου

19:58 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ ΜΑΝΟΣ. Εύστοχη εκτέλεση από τον αρχηγό

19:58 Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ, παίκτης του Αποέλ αποκρούει με το χέρι στη γραμμή

-Προκλητικά η διαιτησία κλείνει τα μάτι σε πεντακάθαρα φάουλ υπέρ μας

19′ Απόκρουση σε σουτ του Ροδόλφο

18′ Τρομερό λάθος από την άμυνα μας και ο αντίπαλος μειώνει σε 3-1

– 4 φάουλ εναντίον μας, και 0 (μηδέν) υπέρ!

14′ Τετ α τετ ο Μάνος, δεν μπορεί να κάνει το 4-0

11′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ 3-0 ΚΑΡΛΙΝΙΟΣ! Φοβερή εναλλαγή της μπάλας τους Βραζιλιάνου με τον Μανώλη και 3-0!

9′ Σωτήρια στην γραμμή ο Κώτσιος με το στήθος! Τρομερή απόκρουση

8′ Σουτ Ροδόλφο, απόκρουση

8′ ΓΚΚΚΟΟΛΛΛΛΛ 2-0 ΡΟΔΟΛΦΟ! Ο Βραζιλιάνος με μαγική κεφαλιά κάνει το 2-0!

-Πιέζει για το 2ο γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ

6′ Προ κενής εστίας ο Κώτσιος δεν μπορεί να σκοράρει.

6′ Απόκρουση του αντίπαλου τερμ. σε σουτ του Ροδόλφο

-Όμορφη ατμόσφαιρα στο κλειστό

4′ Σουτ από τον Πάμπο Δημητριάδη, απόκρουση

3′ Σουτ ο Ροδόλφο, άουτ

2′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-0 ΜΑΝΟΣ. Με σουτ ο αρχηγός ανοίγει το σκορ! Πανικός στο κλειστό