Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Τριάρα και κορυφή!

Τριάρα και κορυφή!

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο πρωτάθλημα φούτσαλ κάτω των 21 ετών.  Οι πράσινοι επικράτησαν εκτός έδρας της Ελπίδας Αστρομερίτη με 3-1 και ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλοπάτι του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας το απόλυτο των βαθμών (15).

Το παιχνίδι δεν ήταν όσο εύκολο δείχνει το τελικό σκορ αφού ο αντίπαλος στάθηκε αρκετά καλά απέναντι στην ομάδα του Όμηρου και στο ημίχρονο το σκορ ήταν στο 1-1. Στην επανάληψη η ΟΜΟΝΟΙΑ ανέβασε απόδοση και πήρε ένα σπουδαίο διπλό.

Στη νίκη της ομάδας μας, δύο γκολ πέτυχε ο Κωνσταντίνος Ιακώβου “Κωτσιούι” και ένα ο Νικόλας “Κίνο”.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, όσους και η ΕΝΑ Αθηαίνου. Οι πράσινοι έχουν την καλύτερη επίθεση με 36 γκολ υπέρ αλλά και την καλύτερη άμυνα με 9 γκολ κατά.

OMONOIA και ΕΝΑ Αθηένου θα συναντηθούν στο ντέρμπι κορυφής την ερχόμενη Τρίτη 5 Φεβρουαρίου.
Στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής ο Δημητράκης Χριστοδούλου Δερύνειας νίκησε με 9-5 τον ΑΟΕ Δήμου Λακατάμιας και ο Λειβαδιακός Λειβαδιών εκτός έδρας με 5-1 την Απελευθέρωση.