Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Έκαναν το καθήκον τους

Έκαναν το καθήκον τους

img_8874

Δεν επηρεάστηκαν από τον άσχημο αποκλεισμό από την Ευρώπη οι παίκτες του Κούλλη Μαυρουδή και χθες πέρασαν με επιτυχία το τεστ “Λειβαδιακός”. Οι πράσινοι αν και δυσκολεύτηκαν στην αρχή του αγώνα και γενικά στο πρώτο ημίχρονο, πήραν μια σπουδαία νίκη (3-1) που θα τους βοηθήσει πολύ ενόψει της συνέχειας.

Τα γκολ για το συγκρότημα του Μαυρουδή πέτυχαν οι Καρλίνιος Λίσμποα (22′) και Μάρκος Ιωάννου (34′) ενώ με την έναρξη του β΄ημιχρόνου παίκτης της αντίπαλης ομάδας πέτυχε αυτογκόλ.

Η ψυχολογία μετά την αποτυχία στο UEFA Futsal Cup δεν ήταν και η καλύτερη, και ήρθε το ζητούμενο στο ψεσινό παιχνίδι, που είναι ικανό να φέρει την ηρεμία στην ομάδα για να πετύχει το στόχο του νταμπλ. Η προετοιμασία τώρα ξεκινάει για το αμέσως επόμενο ματς, κόντρα στον “Δημητράκη Χριστοδούλου” στη Δερύνεια, την ερχόμενη Παρασκευή.