Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-Άτλας 5-1

ΟΜΟΝΟΙΑ-Άτλας 5-1

Συνέχισε το νικηφόρο σερί η ΟΜΟΝΟΙΑ και παραμένει στο ψηλότερο σκαλοπάτι της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο των βαθμών σε 4 αγωνιστικές. Οι πράσινοι συνέτριψαν τον Άτλα με 5-1, με γκολ που πέτυχαν οι Ούρσελ, Μάνος (2), Κωτσιούι και Καρλίνιος.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας ο Παρνασσός επικράτησε της ΕΝΠ Μέλισσα με 7-4.

Ζωντανά από το Ελευθερία ο αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με τον Άτλα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Φούτσαλ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

39′ ΓΚΟΛ Κωτσιούι! Με πλασέ στην αντεπίθεση το 5-1!

35′ ΓΚΟΛ Καρλίνιος! Μετά από κομπίνα σε φάουλ ο Βραζιλιάνος σκοράρει!

35′ Γκολ για Άτλα με κοντινή πλάσα στον αιφνιδιασμό

32′ Δοκάρι ο Τζακ

31′ Νέα όμορφη φάση όμως το σουτ του Καρλίνιος πάει έξω

30′ ΓΚΟΛ Μάνος. Έκρυψαν την μπάλα ο αρχηγός με το Κωτσιούι και ο Μάνος με σουτ στη κίνηση κάνει το 3-0

29′ Στην γραμμή σώζει ο Καρλίνιος

27′ Τεράστια ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Τζακ να αστοχεί σε τετ α τετ

26′ Ωραία ενέργεια και σουτ του Τζακ, άουτ

22′ ΓΚΟΛ από το Μάνο! Υπέροχη ενέργεια και σουτ διαγώνιο από τον αρχηγό για το 2-0

21′ Διπλό τετ α τετ με Καρλίνιος και Ούρσελ πρωταγωνιστές των χαμένων φάσεων

21′ Έναρξη Β Ημιχρόνου

Ημίχρονο: Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ, δεν μπορεί όμως να πάρει σκορ ασφαλείας και ο αντίπαλος παραμένει στο παιχνίδι

19′ Δοκάρι για τον αντίπαλο!

18′ Τρομερός συνδυασμός Κωτσιούι με Καρλίνιος, ο νεαρός Κύπριος διεθνής σημαδεύει όμως το δοκάρι!

17′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Καρλίνιος. Δύσκολα με τα πόδια ο τερματοφύλακας

14′ Ευκαιρία για Άτλα, αστοχεί ο παίκτης σε τετ α τετ

13′ ΓΚΟΛ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ούρσελ! Άδειασε τον αμυντικό και τον τερματοφύλακα ο Άγγλος και πλάσαρε εύστοχα

12′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Καρλίνιος. Κακή πλάσα που θα μπορούσε να γίνει γκολ με λίγη προσοχή

9′ Σουτ του Τζακ, απόκρουση

9′ Μόνοι Μάρκος και Τζακ, η πάσα του Παπαδόπουλου ανακόπτετε

8′ Σουτ του Πάμπου, δίπλα από το δοκάρι

7′ Μεγάλη ευκαιρία για Άτλα, κόβει στη γραμμή ο Ούρσελ

– Κυριαρχεί η ΟΜΟΝΟΙΑ, φτιάχνει φάσεις αλλά το γκολ δεν ήρθε ακόμα

6′ Απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα σε τετ α τετ του Ούρσελ

5′ Δοκάρι σε δυνατό σουτ του Τζακ

– Ο Κούλλης Μαυρουδής χρησιμοποιεί και Σκαμπύλη και Βάσο στην ίδια 5αδα. Μέσα ως ποδοσφαιριστής ο Τάσος.

1′ Διπλή ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με δύο σουτ του Βαρνάβα