Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ζητούμενο τώρα η συνέπεια

Ζητούμενο τώρα η συνέπεια

Futsal-ararat (1)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν μπήκε στο πρωτάθλημα όπως ήταν σχεδιασμένο. Τις τελευταίες εβδομάδες όμως, από τη στιγμή που υπήρξε αλλαγή στη τεχνική ηγεσία, δείχνει αποφασισμένη να ανατρέψει την κατάσταση. Χθες κέρδισε άνετα το Αραράτ με 2-6, ξεκάθαρα όμως, έχει πολύ δρόμο να διανύσει μέχρι να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο. Και κυρίως, πολλές συνεχόμενες νίκες να προσθέσει.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ χθες ήταν σαφώς ανώτερη του αντιπάλου της και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο θύμισε κάτι από τη μεγάλη ομάδα που δεν αφήνει τον αντίπαλο να πιστέψει ούτε για ένα λεπτό. Ακριβώς αυτή την απόδοση, αυτή τη νοοτροπία, πρέπει να επαναλαμβάνει κάθε εβδομάδα, χωρίς το παραμικρό περιθώριο λάθους. Ήδη μετράει μια ήττα και δυο ισοπαλίες, οπότε αν δεν δείξει συνέπεια και συνέχεια, δεν θα διεκδικήσει αυτά που θέλει και επιβάλλεται.

Προβληματισμό πάντως προκαλεί η ευκολία με την οποία αποβλήθηκε ο Ντιέγκο, με το παιχνίδι τελειωμένο. Ελπίζουμε να μην έχουμε τέτοια φέτος από τους διαιτητές και να ήταν απλά μια παραφωνία ο χθεσινός.