Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-Αραράτ 7-5

ΟΜΟΝΟΙΑ-Αραράτ 7-5

futsal-ararat-4-2-16 (6)

Για τη 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Φούτσαλ, η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε του Αραράτ με 7-5.

GALLERY: ΟΜΟΝΟΙΑ-Αραράτ

Ο Αραράτ αιφνιδίασε τους πράσινους στην έναρξη του αγώνα, όμως το γκολ της ομάδας των Αρμενίων ξύπνησε το τριφύλλι. Οι πράσινοι με δύο γκολ του Μάρκου Ιωάννου στο 5ο και στο 7ο λεπτό πέτυχαν την ανατροπή και πήραν κεφάλι στο σκορ το οποίο διεύρυναν με τους Ντιέγκο (8′) και Αντριάν (9′) στα επόμενα λεπτά, ανεβάζοντας το δείκτη στο 4-1. Ο Αραράτ μείωσε στο 15′ σε 4-2 με το γκολ και πάλι να δρα θετικά στο τριφύλλι που με τους Κώτσιο (18′) και Μάνο (19′) έκαναν το 6-2!

Στο β’ μέρος δεν υπήρξε η ίδια αποτελεσματικότητα. Ο Αραράτ μείωσε σε 6-3 στο 26′ και στο γκολ απάντησε ο Αντριάν στο 28′. Η διαφορά των γκολ δεν έμεινε στα 4 αφού ο Αραράτ ξεκίνησε να πιέζει περισσότερο και πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο. Το 7-4 έγινε στο 32′ και το τελικό 7-5 με μακρινό σουτ στο 39′.

Το Αποέλ είναι στους 41 βαθμούς, ακολουθεί η Ανόρθωση με 39 και τρίτη η ΟΜΟΝΟΙΑ με 34.