Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Δραπέτευσε με το “διπλό” από το Κίτιον: Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-4

Δραπέτευσε με το “διπλό” από το Κίτιον: Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-4

Με το “διπλό” από μια πολύ δύσκολη έδρα δραπέτευσε η ΟΜΟΝΟΙΑ, επικρατώντας 3-1 της Ανόρθωσης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1, με τους “πράσινους” να παίρνουν το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με γκολ του Βρανάβα Κοντοδήμητρου, αλλά η ομάδα της Αμμοχώστου ισοφάρισε λίγα δευτερόλεπτα αργότερα.

Στο 31′ ο Βίκτορ Κράβτσοφ έβαλε πάλι μπροστά στο σκορ την ΟΜΟΝΟΙΑ, που πέτυχε τα άλλα δύο γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα του ντέρμπι. Γιάννος Ιωάννου και Κωνσταντίνος Ανδρέου σκόραραν με σουτ πίσω από το κέντρο, εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι έπαιζε με flying GK η αντίπαλο.

Μια πολύ σημαντική νίκη πήραν οι “πράσινοι”, τόσο για βαθμολογικούς λόγους, αλλά κυρίως για ψυχολογικούς, αφού προέρχονταν από δύο ήττες σε ντέρμπι. Πλέον η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στους 12 βαθμούς σε έξι αγώνες, με το δρόμο να είναι μεγάλος ακόμη! Μπράβο στους λεβέντες του τριφυλλιού για την πανάξια νίκη τους!

Πως εξελίχθηκε το παιχνίδι:

Τέλος αγώνα. Νικήτρια η ομάδα μας!

40′ Γκοοοοολ (1-4) με τον αρχηγό Κωνσταντίνο Ανδρέου. Με τον ίδιο τρόπο όπως το προηγούμενο τέρμα, έκλεψε τη μπάλα και σκόραρε με σουτ πίσω από το κέντρο του γηπέδου.

39′ Γκοοοολ (1-3) με σκόρερ τον Γιάννο Ιωάννου. Ο φουτσαλιστής της ομάδας μας δοκίμασε πίσω από το κέντρο το σουτ και σκόραρε, αφού η εστία ήταν κενή.

36′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Η Ανόρθωση έπαιζε flying GK και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Σκαμπύλη που δοκίμασε το σουτ από την εστία του, αλλά πρόλαβε ο παίκτης της αντιπάλου πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

31′ Γκοοοοολ (1-2) με σκόρερ τον Βίκτορ. Από αυτόν ξεκίνησε η αντεπίθεση και αυτός δίνει προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

31′ Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Άντρος Γεωργίου.

-Ο διαιτητής αποβάλει τον Κώστα Πολυβίου από τον πάγκο του τριφυλλιού.

28′ Χάνει μεγάλη ευκαιρία η ΟΜΟΝΟΙΑ, με το Σέζαρ να μην εκμεταλλεύεται την πάσα του Βίκτορ.

25′ Γλύτωσε το δεύτερο γκολ η ομάδα μας. Δύο παίκτες της Ανόρθωσης απέναντι από τον Σκαμπύλη, δεν συνεννοήθηκαν σωστά και έχασαν μεγάλη ευκαιρία.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Τους Σκαμπύλη, Βίκτορ, Κώτσιο, Σέζαρ και Ιωάννου επέλεξε στην πεντάδα ο Πολυβίου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Με το ισόπαλο 1-1 πηγαίνουν στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων.

19′ Διπλή σωτήρια επέμβαση από τον Σκαμπύλη.

17′ Ο Βίκτορ έσωσε την ομάδα μας από το δεύτερο γκολ, σταματώντας τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή.

12′ Διπλή σωτήρια απόκρουση από το Σκαμπύλη.

11′ Γκολ (1-1) για την Ανόρθωση, που ισοφαρίζει άμεσα, μετά από λάθος στην άμυνα της ομάδας μας.

11′ Γκοοολ (0-1) με σκόρερ τον Βαρνάβα Κοντοδήμητρο. Ο Βίκτορ έδωσε την ασίστ στο νεαρό, που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας με κοντινή προβολή.

7′ Δοκάρι είχε η Ανόρθωση σε σουτ από πλάγια γωνία.

-Τρεις καλές αποκρούσεις από τον Σκαμπύλη στα πρώτα τρία λεπτά.

2′ Οριζόντιο δοκάρι σε τακουνάκι του Βίκτορ.