Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL ΟΜΟΝΟΙΑ-Εθνικός Λατσιών 7-2

ΟΜΟΝΟΙΑ-Εθνικός Λατσιών 7-2

Την τρίτη της νίκη εντός έδρας πανηγύρισε απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ που συνέτριψε τον Εθνικό Λατσιών στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ με 7-2.

Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι και εκμεταλλεύτηκαν πλήρως το πλεονέκτημα της έδρας και έφθασαν στους 9 βαθμούς.

Η ομάδα μας κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια ενώ ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1. Στην επανάληψη οι πράσινοι ήταν πιο δραστήριοι και πέτυχαν άλλα τέσσερα τέρματα.

Να σημειωθεί πως το πρώτο γκολ που δέχθηκε η ομάδα μας, ήταν όταν συμπλήρωσε 6 φάουλ και το δεύτερο όταν το σκορ ήταν ήδη στο 7-1 και ο Πολυβίου ζήτησε από τους παίκτες του να παίξουν με flying goalkeeper.

Ζωντανό κείμενο από την αναμέτρηση:

1′ Έναρξη αγώνα

1′ 1-0 ΓΚΟΛ με τον Ιακώβου

4′ 2-0 ΓΚΟΛ με τον Ιωάννου

10′ 3-0 ΓΚΟΛ ο Βίκτορ

17′ 3-1 γκολ για τον αντίπαλο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ συμπλήρωσε 6 φάουλ. Στην εκτέλεση του 10μετρου ο Τάσος απέκρουσε και με 2η προσπάθεια ήρθε το γκολ.

20′ Ημίχρονο 3-1

21′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

22′ 4-1 ΓΚΟΛ με τον Ιωάννου

24′ 5-1 ΓΚΟΛ από τον Γεωργίου

26′ 6-1 ΓΚΟΛ ο Κοντοδήμητρος

27′ 7-1 ΓΚΟΛ ο Κοντοδήμητρος

34′ 7-2 γκολ για τον αντίπαλο

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 7-2

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τάσος, Σέζαρ, Ιακώβου, Κώτσιος,Βίκτορ