Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Συνάντησε αντίσταση αλλά πήρε την πρόκριση: ΑΕΚ Σωτήρας-ΟΜΟΝΟΙΑ 5-8

Συνάντησε αντίσταση αλλά πήρε την πρόκριση: ΑΕΚ Σωτήρας-ΟΜΟΝΟΙΑ 5-8

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Φούτσαλ προκρίθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ, που κέρδισε την ΑΕΚ Σωτήρας εκτός έδρας με 5-8. Οι “πράσινοι” με το που πήραν προβάδισμα ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ, με την αντίπαλη ομάδα να πιέζει και να μειώνει τέσσερις φορές τη διαφορά στο γκολ, χωρίς όμως να φτάσει στην ισοφάριση. Χατ-τρικ πέτυχε ο Σέζαρ, δύο τέρματα σημείωσε ο Ντιόγκο, ενώ από ένα γκολ έβαλαν οι Κώτσιος, Ιακώβου και Τζακ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

40′ ΓΚΟΛ (5-8) με τον Ντιόγκο. Έκλεψαν την μπάλα οι πράσινοι και ο Πορτογάλος τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έπαιζαν για πέντε λεπτά με flying gk οι αντίπαλοι αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

32′ ΓΚΟΛ (5-7) με τον Τζακ να χρίζεται σκόρερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ και να δίνει πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.

32′ ΓΚΟΛ (5-6) για την ομάδα της Σωτήρας, που συνεχίζει να βάζει δύσκολα στους “πράσινους”.

31′ ΓΚΟΛ (4-6) με σκόρερ τον Κώτσιο για την ΟΜΟΝΟΙΑ.

27′ ΓΚΟΛ (4-5) για την ΑΕΚ.

23′ ΓΚΟΛ (3-5) με τον Σέζαρ να πετυχαίνει χατ-τρικ. Ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι ο παίκτης της ομάδας μας. Η παράβαση έγινε από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ στον Ντιόγκο.

21′ Έναρξη δεύτερου μέρους.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20′ ΓΚΟΛ (3-4) μειώνει η ομάδα της Σωτήρας, που δεν τα βάζει κάτω.

15′ ΓΚΟΛ (2-4) για την ομάδα μας. Ο Ντιόγκο δίνει πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

13′ ΓΚΟΛ (2-3) πάλι για την ΑΕΚ Σωτήρας, που μέσα σε μισό λεπτά μείωσε τη διαφορά στο γκολ.

13′ ΓΚΟΛ (1-3) για την αντίπαλο, που μειώνει πάλι στα δύο γκολ τη διαφορά.

10′ ΓΚΟΛ (0-3) αυτή τη φορά με τον Κωνσταντίνο Ιακώβου να χρίζεται σκόρερ.

7′ ΓΚΟΛ (0-2) πάλι με τον Σέζαρ, που δίνει νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων στο “τριφύλλι”.

5′ ΓΚΟΛ (0-1) με σκόρερ τον Σέζαρ. Ο Βραζιλιάνος ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας.