Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρόκριση με 4άρα στο φινάλε – ΟΜΟΝΟΙΑ – Δ.Χ. Δερύνειας 4-0

Πρόκριση με 4άρα στο φινάλε – ΟΜΟΝΟΙΑ – Δ.Χ. Δερύνειας 4-0

Η ΟΜΟΝΟΙΑ συμπλήρωσε απόψε το καρέ των ημιτελικών στο Κύπελλο Φούτσαλ καθώς επικράτησε του Δημητράκης Χριστοδούλου Δερύνειας με 4-0. Στην ημιτελική φάση ήταν ήδη οι ΑΕΛ, ΑΕΚ και Ανόρθωση.

Βλέποντας κάποιος το τελικό σκορ θα σκεφτεί πως η νίκη ήταν εύκολη, όμως αυτό δεν ισχύει για τους πράσινους που δυσκολεύτηκαν να πάρουν το ζητούμενο. Χαρακτηριστικό ότι τα τρία γκολ μπήκαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Έναρξη αγώνα

5′ Η αντίπαλος ήδη ρισκάρει παίζοντας με flying goalkeeper

7′ Αρκετές ευκαιρίες από τους πράσινους που βάζουν πίεση στον αντίπαλο τερματοφύλακα

15′ ΓΚΟΛ 1-0 Ιακώβου

20′ Τέλος ημιχρόνου 1-0 – Καλύτεροι οι πράσινοι έχασαν πολλές ευκαιρίες και το σκορ του αδικεί.

———–

21′ Έναρξη β ημιχρόνου

25′ Πολλές χαμένες ευκαιρίες με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να είναι ο κορυφαίος με τόσες αποκρούσεις.

35′ Tελευταίο πενάλεπτο

37′ ΓΚΟΛ 2-0 Κώτσιος! Επιτέλους δεύτερο γκολ και ανάσες

39′ ΓΚΟΛ 3-0 Ιακώβου

39′ ΓΚΟΛ 4-0 Σέζαρ