Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πλέον στο -6 και όλα δυσκόλεψαν για τον τίτλο

Πλέον στο -6 και όλα δυσκόλεψαν για τον τίτλο

Είχε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή η ΟΜΟΝΟΙΑ U21, όμως έφυγε με ήττα από την έδρα της πρωτοπόρου Ανόρθωσης και πλέον βρίσκεται στο -6 από την κορυφή του Πρωταθλήματος Νέων φούτσαλ. Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, με ακόμη τέσσερα παιχνίδια για κάθε ομάδα απομένουν για το τέλος της σεζόν, το “τριφύλλι” γνώρισε την ήττα με 6-3 και όλα δυσκόλεψαν όσον αφορά την κατάκτηση του τίτλου. Η ομάδα μας μάλιστα έπεσε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο καθαρά αγωνιστικό τώρα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από το δεκάλεπτο με δύο τέρματα διαφορά και ο Γιώργος Κρέκος μείωσε στο 13′ για την ΟΜΟΝΟΙΑ σε 2-1. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου όμως βρήκε την Ανόρθωση με προβάδισμα τριών τερμάτων, αφού πέτυχε ακόμη δύο γκολ. Στην επανάληψη ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 6-1, με τους “πράσινους” να μειώνουν απλώς στο τέλος στο τελικό 6-3. Σκόρερ των δύο τερμάτων για την ομάδα μας οι Στυλιανός Σωκράτους και Γιώργος Κρέκος.