Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Επικράτησε άνετα και τώρα ετοιμάζεται να σηκώσει την κούπα

Επικράτησε άνετα και τώρα ετοιμάζεται να σηκώσει την κούπα

Το 14 στα 14 έκανε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ U17 και τώρα ετοιμάζεται για το επόμενο της παιχνίδι με το οποίο… θα σηκώσει την κούπα. Η ομάδα μας έφτασε στους  42 βαθμούς στο Πρωτάθλημα Παίδων και με νίκη ή ισοπαλία στην αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική το ερχόμενο Σάββατο θα κατακτήσει μαθηματικά τον τίτλο. Οι “πράσινοι” παίζουν εκτός έδρας με τον “αιώνιο” και θέλουν να ολοκληρώσουν ότι ξεκίνησαν πριν μερικές βδομάδες!

Όσον αφορά τη νίκη επί της ΑΕΚ Σωτήρας με 8-0, ήταν μια άνετη επικράτηση όπως μπορεί να αντιληφθεί κανείς από το σκορ. Στο 2′ ο Μάμας Λοΐζου άνοιξε το σκορ και μέχρι το 5ο λεπτό έκανε χατ-τρικ. Ακολούθησαν ακόμη δύο γκολ στο πρώτο μέρος, που τελείωσε με το δείκτη του σκορ να βρίσκεται στο 5-0. Σκόρερ των τερμάτων ο Αλέξης Τσίτσος και ο Χάρης Κουλλούπας. Ο δεύτερος σκόρερε και με την έναρξη της επανάληψης, ενώ λίγο αργότερα σκόρερ χρίστηκε και ο Μάριος Θωμά, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάμας Λοΐζου με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στο ματς.