Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Κατέκτησε τον τίτλο… με απώλειες!

Κατέκτησε τον τίτλο… με απώλειες!

Σταμάτησε το νικηφόρο σερί της, όμως κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του Πρωταθλήματος Παίδων U17 η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι “πράσινοι” εξήλθαν ισόπαλοι 4-4 με το Αποέλ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής, φτάνοντας τους 43 βαθμούς, εφτά περισσότερους από την 2η Ανόρθωση και μόλις δύο παιχνίδια να απομένουν. Να σημειωθεί πως πρόκειται για τις πρώτες βαθμολογικές απώλειες του “τριφυλλιού” στη χρονιά.

Την ερχόμενη Κυριακή θα γίνει λογικά η απονομή, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΛ, αφού στην τελευταία αγωνιστική η ομάδα μας έχει ρεπό.

Ο αιώνιος προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, ενώ στο 6′ διπλασίασε τα τέρματα του. Στο 11ο λεπτό ο Αλέξης Τσίτσος μείωσε σε 2-1, όμως με τη συμπλήρωσε 20 λεπτών στο παιχνίδι το Αποέλ πήρε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων. Το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 4-2, αφού αρχικά ο Ηλίας Κυπρή μείωσε και οι γηπεδούχοι πέτυχαν ξανά γκολ. Στην επανάληψη με δύο γκολ του Αλέξη Τσίτσου, που σημείωσε χατ-τρικ, η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε στην ισοφάριση.