Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκη επί του Αποέλ και τελικό

Νίκη επί του Αποέλ και τελικό

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε του Αποέλ με 5-3, για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Φούτσαλ κάτω των 21 ετών και πήρε την πρόκριση για τον τελικό. Εκεί οι “πράσινοι” θα αντιμετωπίσουν την Πρωταθλήτρια Ανόρθωση, που επικράτησε άνετα με σκορ 9-1 της ΑΜΕΚ. Ο τελικός θα γίνει τη Δευτέρα 20 ή την Τρίτη 21 Μαρτίου.

Τώρα, στο αγωνιστικό καθαρά μέρος, ο αιώνιος άνοιξε το σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στο ντέρμπι. Με δύο γκολ Ο Αλέξης Τσίτσος όμως σε 13ο και 15ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας. Ένα λεπτό αργότερα το Αποέλ έφερε το ματς στα ίσα, για να έρθει ο Βαρνάβας Κοντοδήμητρος στο 27′ και να κάνει το 2-3 για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Στην επανάληψη, δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Αλέξης Τσίτσος σκόραρε, πετυχαίνοντας έτσι χατ-τρικ. Στο 48′ ο Νικόλας Χαναππάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-5, για να μειώσει λίγο αργότερα ο 19χρονος Βραζιλιάνος του Αποέλ, σημειώνοντας επίσης χατ-τρικ.