Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πρόκριση στους “4” και αιώνιο ντέρμπι με φόντο το εισιτήριο για τον...

Πρόκριση στους “4” και αιώνιο ντέρμπι με φόντο το εισιτήριο για τον τελικό

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Νέων στο φούτσαλ προκρίθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ U21, που κέρδισε με 4-2 την Ελπίδα στον Αστρομερίτη. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 17′ με γκολ που σημείωσε ο Γιώργος Κρέκος και πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο ίδιος παίκτης σκόρερ πάλι κάνοντας το 0-2. Αντέδρασαν οι γηπεδούχοι και σε ένα πεντάλεπτο, από το 42′ έως το 46′ έφεραν το παιχνίδια στα ίσα. Ο Γιώργος Κρέκος όμως πέτυχε χατ-τρικ, με το γκολ του στο 54′. Ο Αλέξης Τσίτσος τέσσερα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον οι “πράσινοι” έχουν μπροστά τους αιώνιο ντέρμπι, με φόντο το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης. Η αναμέτρηση με αντίπαλο το Αποέλ θα διεξαχθεί την Τρίτη 14 Μαρτίου (20:30) στο Μελκονιάν. Το άλλο ζευγάρι είναι Ανόρθωση-ΑΜΕΚ Καψάλου και ο νοκ-άουτ αγώνας θα γίνει την ίδια μέρα.