Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα στις λεπτομέρειες στο πρώτο ματς: ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ Αrarat 3-2

Ήττα στις λεπτομέρειες στο πρώτο ματς: ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ Αrarat 3-2

Στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του Πρωταθλήματος Φούτσαλ, η ομάδα μας έχασε από την ΑΕΛ με 3-2 και πλέον στοχεύει να ανατρέψει τα δεδομένα παίρνοντας νίκη στη Λευκωσία και ακολούθως να πάρει το ζητούμενο στην τρίτη αναμέτρηση.

Το δεύτερο παιχνίδι θα διεξαχθεί την Πέμπτη 20 Απριλίου στη Λευκωσία, ενώ αν χρειαστεί και τρίτο τότε θα γίνει τη Δευτέρα 24 Απριλίου στην έδρα της ΑΕΛ.

Οι πράσινοι ήταν άτυχοι καθώς μπορούν να φύγουν με κέρδος από τη Λεμεσό. Όταν ανέβασαν την απόδοση τους και μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσα, η ΑΕΛ έκανε το 3-1 και έκανε τα πράγματα πιο δύσκολα για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι παίκτες μας πίεσαν, μείωσαν σε 3-2, όμως ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να κάνουν το 3-3.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Έναρξη αγώνα

2′ Δύο χαμένες ευκαιρίες για γκολ με τους Μάνο και Βίκτορ

3′ 1-0 για την ΑΕΛ

3′ Σουτ του Σέζαρ, αποκρούει ο τερματοφύλακας

4′ Απόκρουση από τον Τάσο

6′ Δύο φορές ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ λέει όχι σε επιθέσεις μας

10′ 1-1 ΓΚΟΛ! Ο Σκαρπάρης ισοφαρίζει! Κέρδισε κόρνερ ο ίδιος και στην εξέλιξη της φάσης σκόραρε.

11′ Διπλή απόκρουση από τον Τάσο

12′ Διακοπή για τραυματισμό παίκτη της ΑΕΛ

14′ Όλη η ομάδα της ΑΕΛ αμύνθηκε σε έμμεσο του τριφυλλιού

14′ Δοκάρι για ΑΕΛ

17′ Πιέζουν για γκολ οι πράσινοι

20′ Τέλος ημιχρόνου 1-1

21′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

25′ 2-1 γκολ για την ΑΕΛ

26′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μάνο

27′ Κι άλλη μεγάλη φάση με πρωταγωνιστές του Βίκτορ και Μάνο

28′ Διώχνει ο Σκαμπύλης σε προσπάθεια της ΑΕΛ

32′ Πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας

34′ 3-1 γκολ για την ΑΕΛ. Άτυχοι οι πράσινοι

35′ Με flying goalkeeper οι πράσινοι

37′ Συνεχίζει με 5ο παίκτη η ομάδα μας

38′ 3-2 ΓΚΟΛ με τον Σέζαρ!

39′ Σπουδαία ευκαιρία με τον Μάνο!