Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Οι νεαροί στο φούτσαλ πανηγυρίζουν το νταμπλ!

Οι νεαροί στο φούτσαλ πανηγυρίζουν το νταμπλ!

Μετά τον τίτλο του Πρωταθλήματος, η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ U17 κατέκτησε και το Κύπελλο, πετυχαίνοντας έτσι το νταμπλ! Το “τριφύλλι”, στον τελικό του Κυπέλλου που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο “Ελευθερία”, επικράτησε του Εθνικού Λατσιών με 5-2 και κατέκτησε πανηγυρικά και το τρόπαιο!

Η ομάδα μας κατάφερε μέχρι το ημίχρονο να είναι μπροστά με 3-0 και όταν ο αντίπαλος αντέδρασε στην επανάληψη, οι πράσινοι σκόραραν άλλα δύο τέρματα, μη αφήνοντας ελπίδες στην ομάδα των Λατσιών. Τα δύο πρώτα τέρματα σημείωσε ο Χάρης Κουλλουπά, που άνοιξε το σκορ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στην αναμέτρηση. Το τρίτο γκολ στο ημίχρονο πέτυχε ο Μάμας Λοΐζου. Με την έναρξη της επανάληψης οι αντίπαλοι μείωσαν σε 3-1, αλλά με σκόρερ τους Αλέξη Τσίτσο και Ηλία Κυπρή ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5-1 και το μόνο που κατάφερε ο Εθνικός ήταν να φτάσει στο 5-2, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.