Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Κυριάρχησε και πήρε μία δίκαιη νίκη: Εθνικός Λατσιών-ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ 2-9

Κυριάρχησε και πήρε μία δίκαιη νίκη: Εθνικός Λατσιών-ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ 2-9

Ανώτερη από τον Εθνικό Λατσιών παρουσιάστηκε απόψε η φουτσαλική μας ομάδα, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Οι πράσινοι επικράτησαν της ομάδας των Λατσιών με 2-9, και επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά την ισοπαλία της περασμένης βδομάδας. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 5-1 ενώ στο δεύτερο μέρος έριξε τους ρυθμούς κάνοντας περισσότερο διαχείριση. Η σωστή άμυνα επέστρεψε στο τριφύλλι να αυξήσει το δείκτη του σκορ στο 2-9.

Η εξέλιξη του σκορ:

1’ Έναρξη αγώνα

2’ ΓΚΟΛ 0-1 με τον Πρέα

2’ ΓΚΟΛ 0-2 με σκόρερ το Μάνο

9’ 1-2 μειώνουν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ

14’ ΓΚΟΛ 1-3 με τον Μάνο

16’ ΓΚΟΛ 1-4 με τον Πρέα

18’ ΓΚΟΛ 1-5 με σκόρερ τον Στυλιανού αυτή τη φορά

-ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

*Καλύτερη από τον αντίπαλο η ομάδα μας και δίκαια βρίσκεται μπροστά στο σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για γκολ, όμως ο Τάσος Σκαμπύλης πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις. Αρκετές χαμένες φάσεις είχαν και οι «πράσινοι», πέραν από αυτές που μετέτρεψαν σε γκολ.

21’ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

21’ ΓΚΟΛ 1-6 με τον Μάνο, που κάνει το χατ-τρικ

32’ ΓΚΟΛ 1-7 με τον Κώτσιο να χρίζεται σκόρερ

36’ ΓΚΟΛ 2-7 μείωνει η ομάδα των Λατσιών με δεκάμετρο πέναλτι

36’ ΓΚΟΛ 2-8 με το Μάνο

37’ Απόκρουση δεκάμετρου πέναλτι από τον  Κούλλη, το νεαρό τερματοφύλακα της ομάδας μας

40’ ΓΚΟΛ 2-9 με τον Πρέα να σκοράρει για το χατ-τρικ