Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Επιστροφή στην κορυφή με ευρεία νίκη: OMONOIA Αραράτ-ΑΕΛ 10-5

Επιστροφή στην κορυφή με ευρεία νίκη: OMONOIA Αραράτ-ΑΕΛ 10-5

Δυσκολεύτηκε αρκετά η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ, όμως κατάφερε να κερδίσει την ΑΕΛ και να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους, που πάλεψαν το ματς, κυρίως στο πρώτο μέρος όπου και προηγήθηκαν. Άξιζε και με το παραπάνω τη νίκη η ομάδα μας, που παραμένει η μόνη αήττητη στο Πρωτάθλημα, έχοντας εφτά νίκες και μια ισοπαλία, μαζεύοντας 22 βαθμούς.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη αγώνα.

2′ ΓΚΟΛ (1-0) με τον Γιάννο Ιωάννου, που άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή.

5′ ΓΚΟΛ (1-1) για τους φιλοξενούμενους, που ισοφαρίζουν.

7′ ΓΚΟΛ (1-2) για την ΑΕΛ. Κατ’ ακρίβειαν αυτογκόλ, με τον Κώτσιο να προσπαθεί να σταματήσει μπαλιά προς αντίπαλο και η προβολή του να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας μας.

17′ ΓΚΟΛ (2-2) με τον Βίκτορ, που σκόραρε σε αντεπίθεση, νικώντας σε τετ-α-τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

18′ ΓΚΟΛ (3-2) με τον Σέζαρ να σκοράρει με σουτ από την άμυνα του “τριφυλλιού”. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με flying gk και οι “πράσινοι” έκλεψαν.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

21′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

21′ ΓΚΟΛ (4-2) με τον Πρέα να χρίζεται σκόρερ. Νωρίς στην επανάληψη η ομάδα μας παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων.

22′ ΓΚΟΛ (5-2) για την ΟΜΟΝΟΙΑ, με το Βαρνάβα Κοντοδήμητρο να βρίσκει δίχτυα.

26′ ΓΚΟΛ (6-2) με τον Κώτσιο. Ο Σέζαρ έκλεψε και έδωσε πάσα στον συμπαίκτη του, που σκόραρε σε κενή εστία.

29′ ΓΚΟΛ (7-2) από το Μάνο, που πέρασε τον αντίπαλο που είχε μπροστά του και πλάσαρε σωστά απέναντι από τον γκολκίπερ της Λεμεσιανής ομάδας.

37′ ΓΚΟΛ (7-3) για την ΑΕΛ.

38′ ΓΚΟΛ (7-4) ξανά για τους φιλοξενούμενους, που μειώνουν περισσότερο στο σκορ.

39′ ΓΚΟΛ (7-5) για τη Λεμεσιανή ομάδα.

39′ ΓΚΟΛ (8-5) για την ομάδα μας αυτή τη φορά. Ο Μάνος σκόραρε μετά από εξαίσια συνεργασία με τους συμπαίκτες του.

40′ ΓΚΟΛ (9-5) με το Μάνο και πάλι, που κάνει χατ-τρικ.

40′ ΓΚΟΛ (10-5) με το Μάνο να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη φάση είχε προηγηθεί κόκκινη, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στον πορτιέρο της ΑΕΛ.