Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Δυσκολεύτηκε όμως πήρε το “διπλό”

Δυσκολεύτηκε όμως πήρε το “διπλό”

Ακόμη ένα “τρίποντο” πρόσθεσε στον απολογισμό της η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του Πρωταθλήματος Νέων U19. Με “διπλό” επί του ΘΟΪ με 6-4 ήρθε το οκτώ στα οκτώ για τη φουτσαλική μας ομάδα, που δυσκολεύτηκε αρκετά για να φτάσει στην επικράτηση.

Το σκορ άνοιξε στο 17′ ο Ηλίας Κυπρή και δύο λεπτά αργότερα ο Στέφανος Σάββα διπλασίασε τα τέρματα του “τριφυλλιού”. Ο Μάμας Λοΐζου στο 22′ ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ, ενώ στη 25′ οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά στα δύο τέρματα, όμως το ημίχρονο έκλεισε στο 1-5, με τέρματα των Γιώργου Παναγιώτου και Στέφανου Σάββα σε 26ο και 27ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην επανάληψη η ομάδα της Λακατάμιας μπήκε φουριόζα και σε διάστημα δέκα λεπτών, από το 35′ μέχρι το 44′ μείωσε στο 3-5, όμως ο Μάμας Λοΐζου στο 47ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.