Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Επέστρεψε με το “τρίποντο” από τη Λεμεσό

Επέστρεψε με το “τρίποντο” από τη Λεμεσό

Με τους τρεις βαθμούς επέστρεψε από τη Λεμεσό η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ, επικρατώντας με 5-3 κόντρα στην ΑΕΛ (Α), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων φούτσαλ. Στην κορυφή ισοβαθμώντας με την Ανόρθωση παρέμεινε λοιπόν η ομάδα μας, που ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο 2018. Θα ακολουθήσει το ντέρμπι κορυφής με την ομάδα της Αμμοχώστου, που είναι προγραμματισμένο στην έδρα μας την Τρίτη 16 Ιανουαρίου στις 20:30.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό και ο Μάμας Λοΐζου ισοφάρισε στο 12′, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό η ομάδα μας βρέθηκε ξανά πίσω στο σκορ. Εκ νέου ισοφάρισε στο 23ο λεπτό με σκόρερ τον Σάββα Πογιατζιή για το “τριφύλλι”, με το 2-2 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρος. Στο 5ο λεπτό της επανάληψης η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ πέρασε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ, με το Νικόλα Χαναππά να χρίζεται σκόρερ. Στο 40′ ο Τάχα Ελ Κέββε έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας και δέκα λεπτά μετά ο Μάμας Λοΐζου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-5. Ένα πεντάλεπτο πριν το τέλος του ματς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 5-3, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.