Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία επιτεύχθηκε η ενδέκατη νίκη

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία επιτεύχθηκε η ενδέκατη νίκη

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ U19 πέτυχε την ενδέκατη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Πρωτάθλημα Νέων στο Φούτσαλ. Η ομάδα μας χωρίς να πιάσει υψηλά επίπεδα απόδοσης, επικράτησε με 7-0 σε εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ουραγό Εθνικό Λατσιών Β’. Οι “πράσινοι” απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής με 33 βαθμούς, έχοντας εννέα περισσότερους από την Ανόρθωση που έδωσε ένα ματς λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε ο Σταμάτης Θωμά μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 8′ ο Μάμας Λοΐζου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Ο ίδιος παίκτης στο 13′ ανέβασε το δείκτη το σκορ στο 3-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα βρήκε πάλι δίχτυα, κάνοντας χατ-τρικ. Πριν κλείσει το ημίχρονο, ο Ηλίας Κυπρή έκανε το 5-0 για το “τριφύλλι”. Ο ίδιος παίκτης με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου σκόραρε ξανά, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ του Μάμα Λοΐζου στο τελευταίο λεπτό.