Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Εννιά στα εννιά για τους Νέους του Φούτσαλ

Εννιά στα εννιά για τους Νέους του Φούτσαλ

Το εννιά στα εννιά πέτυχε η φουτσαλική ομάδα κάτω των 19 ετών στο Πρωτάθλημα Νέων. Η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ επικράτησε με 6-3 του Εθνικού Λατσιών και διατήρησε το +3 από τη 1η στη βαθμολογία Ανόρθωση.

Το σκορ άνοιξε για το “τριφύλλι” ο Τάχα Ελ Κέββε στο 8′ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μάμας Λοΐζου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 23′ ο Ανδρέας Κυρατζιής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, όμως στο τελευταίο τρίλεπτο του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα.

Με την έναρξη της επανάληψης οι “πράσινοι” πήραν πάλι μπρος και μέσα σε ένα δεκάλεπτο “τελείωσαν” την υπόθεση νίκη. Με ένα γκολ του Μάμα Λοΐζου και δύο του Σάββα Πογιατζιή η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ προηγήθηκε με 6-2, με τους αντιπάλους το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν για το τελικό 6-3.