Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Να απαντήσει με το ίδιο νόμισμα

Να απαντήσει με το ίδιο νόμισμα

Μια βδομάδα και μια μέρα μετά το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ και Ανόρθωση τίθενται αντιμέτωπες ξανά, στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης των play-off του Πρωταθλήματος Φούτσαλ. Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν απόψε στις 20:30 (live @OmonoiaNews.com) στο Κίτιον, με τους γηπεδούχους να κυνηγούν τη δεύτερη τους νίκη στη σειρά, ενώ οι “πράσινοι” θα παλέψουν για την ισοφάριση στις νίκες, μετά την ήττα στη Λευκωσία.

Να πληρώσει με το ίδιο νόμισμα την ομάδα της Αμμοχώστου θέλει το “τριφύλλι”, επικρατώντας μέσα στην έδρα του αντιπάλου. Οι δύο “μονομάχοι” έδειξαν πως είναι περίπου στα ίδια επίπεδα δυναμικότητας και όλα τα αποτελέσματα είναι ανοικτά, με τις λεπτομέρειες να είναι αυτές που θα κρίνουν το νικητή. Στο “πράσινο στρατόπεδο” πείσμωσαν μετά το πρώτο ματς, όπου έκαναν ένα τέλειο πρώτο ημίχρονο, όμως “αυτοκτόνησαν” στην επανάληψη και έχασαν στα πέναλτι. Η προετοιμασία ολοκληρώθηκε με όλους να είναι πανέτοιμοι να δώσουν το 100% για να κερδίσουν και να κάνουν το 1-1 στις νίκες, επαναφέροντας το πλεονέκτημα στη μεριά μας.