Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL “Διπλό” με ανατροπή και διατήρησε την απόσταση ασφαλείας

“Διπλό” με ανατροπή και διατήρησε την απόσταση ασφαλείας

“Διπλό” επί της ΑΜΕΚ με σκορ 6-2, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων Φούτσαλ U19, σημείωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ. Η ομάδα μας με τη νίκη της διατήρησε την απόσταση στο +4 από την Ανόρθωση, επικρατώντας με ανατροπή στο σκορ.

Οι “πράσινοι” έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά στο 5′ έφεραν το ματς στα ίσα με τον Στέφανο Σάββα. Στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν εκ νέου, αλλά το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο, αφού στο 21′ ο Σάββας Πογιατζής σημείωσε το 2-2. Στο 37ο λεπτό ο Γιώργος Παναγιώτου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έβαλε για πρώτη φορά το “τριφύλλι” σε θέση οδηγού. Στο 46′ ο Στέφανος Σάββα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση, ενώ εννιά λεπτά μετά έκανε χατ-τρικ. Στο 58′ ο Τάχα Ελ Κέββε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα