Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη

Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ πήρε τη νίκη απέναντι στην ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Φούτσαλ Νέων U19. Η ομάδα μας επικράτησε με 3-2 και με αυτό το “τρίποντο” διατήρησε τη διαφορά από τη 2η στη βαθμολογία Ανόρθωση στους τέσσερις βαθμούς. Οι “πράσινοι” αντιμετωπίζουν την ομάδα της Αμμοχώστου την ερχόμενη Δευτέρα και θέλουν να αυξήσουν ή τουλάχιστον να κρατήσουν τη διαφορά ασφαλείας.

Στο αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού με την ομάδα της Λεμεσού, το “τριφύλλι” πήρε προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Σάββα Πογιατζιή, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 13′. Στο 18′ ο Νικόλας Χανάππας έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ, που με τον Χάρη Κουλούππα τέσσερα λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, με το οποίο έκλεισε το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η ΑΕΛ μείωσε στο 39′, όμως στα επόμενα 21 λεπτά δεν άλλαξε κάτι στην αναμέτρηση, με τους “πράσινους” να πανηγυρίζουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς που πήραν.

Με άλλες τέσσερις… στροφές να απομένουν, η ομάδα μας κρατάει στα χέρια της την τύχη της. Επόμενος αντίπαλος όπως προαναφέραμε είναι η Ανόρθωση, ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ μέχρι το φινάλε θα αντιμετωπίσει ακόμη κατά σειρά τις ΑΕΛ Β’ και ΘΟΪ εντός έδρας και στην τελευταία αγωνιστική πάει στα Λατσιά για την αναμέτρηση με τον τοπικό Εθνικό Α’.