Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ολοκλήρωσε τη σεζόν αήττητη και με “5άρα”

Ολοκλήρωσε τη σεζόν αήττητη και με “5άρα”

Τον τελευταίο της αγώνα στο Πρωτάθλημα Νέων του Φούτσαλ έδωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ, ρίχνοντας “5άρα” εκτός έδρας στον Εθνικό Λατσιών. Η ομάδα μας ολοκλήρωσε αήττητη το “μαραθώνιο”, έχοντας απολογισμό 17 νίκες και μια ισοπαλία, κατακτώντας πανάξια τον τίτλο. Οι “πράσινοι” είχαν τη δεύτερη καλύτερη επιθετική γραμμή, με 134 γκολ, ενώ δέχθηκαν τα λιγότερα γκολ στη σεζόν, 39 έναντι 52 της 2ης στη βαθμολογίας Ανόρθωσης.

Στο αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού για την 18η αγωνιστικήτο “τριφύλλι” προηγήθηκε στο 9′ με τέρμα του Γιώργου Παναγιώτου και δύο λεπτά μετά δίχτυα βρήκε ο Μάμας Λοΐζου, πρώτος σκόρερ της ομάδας μας στη σεζόν με 36 γκολ. Το 2-0 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου και στο 38′ ο Ανδρέας Κυρατζιής ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ, ενώ ακολούθησε στο 43′ μείωσε από τους γηπεδούχους. Δύο λεπτά μετά ο Γιώργος Παναγιώτου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση έδωσε ξανά προβάδισμα τριών τερμάτων στην ΟΜΟΝΟΙΑ Αραρατ και στο 58′ ο Τάχα Ελ Κέββε διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Να υπενθυμίσουμε πως εγκρίθηκε το αίτημα για αλλαγή στη μέρα της απονομής και αυτή θα γίνει την Πέμπτη πριν τον αγώνα της ανδρικής ομάδας.